ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 29,25
EUR 30,40
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Карантин скоротить доходи сфер культури більш як на 50% — Ткаченко

Карантин скоротить доходи сфер культури більш як на 50% — Ткаченко

598

Фото: Liga.net

Доходи України у всіх сферах культури впадуть більш ніж на половину через карантинні заходи.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв'ю Liga.net.

"Очевидно, що доходи всіх сфер культурної індустрії впадуть більше, ніж на 50%. І це не просто терміни чи відсотки, це робочі місця, люди та їхні сім’ї.

Очевидно, що потрібні кошти та дотації прямої підтримки сфери. Ми надали пропозиції, які наразі обговорюються в уряді. У них йде мова про близько 2 млрд грн. При цьому гроші мають бути розподілені не стільки на проекти, а й на пряму фінансову підтримку шляхом залучення грантів", — сказав Ткаченко.

Він не виключив, що не один рік "будемо розгрібати наслідки коронавірусу у культурній індустрії".

"Тому ми говоримо не лише про прямі дотації, а й залучення грантів від західних партнерів та розвиток державно-приватного партнерства. Це нормальний європейських досвід, аби культура мала змогу розвиватись”, — наголосив міністр.

Крім того, Ткаченко зауважив, що закон №3377 передбачає основний прозорий інструмент підтримки — гранти на підтримку культурних інституцій.

"Інститут книги, Держкіно, Український культурний фонд можуть ці гранти видавати. Ми також мали розмову з міністром фінансів з приводу полегшення видачі кредитів для культурної сфери під 3-5-7% державними банками", — пояснив міністр.

Ткаченко нагадав, що Держагентство розвитку туризму України дало старт проекту "Мандруй Україною" всередині червня, завдяки якому можна буде трохи полегшити економічну ситуацію для розвитку туристичної сфери.

"У рамках стратегічної частини для управління галуззю туризму ми також розробимо механізм обчислення туристичної статистики, якого у нас досі не існує. Також презентуємо туристичний портал, де зберемо усі туристичні точки — це буде сучасна платформа для мандрівників, якої нашій державні, справді, бракує. А ще працюємо над проектом туристичних магнітів", — сказав Ткаченко.

Також міністр зауважив, що один тільки крок, щоб кінотеатри запрацювали з 2 липня, вартував багатьох годин розмов та переконань.

"Я думаю, ми побачимо результати з часом. Але згідно їхніх оцінок, кінотеатри втрачали мільйони гривень щомісяця. І навіть зараз, коли вони відкриються, їм дозволено заповнювати зали лише на 50%, а це знову ж недоотриманий дохід. Та сама історія з театрами — шахматка в розсадці", — зауважив очільник Мінкульту.

Він також звернув увагу, що з новою карантинною хвилею непросто й музеям, навіть тим, що змогли відкритися, а ще гірша ситуація з концертними організаціями, які знаходяться в "підвішеному стані".

"А ви знаєте, коли закінчиться карантин? Ми — ні. Чіткого плану немає і не може бути в умовах невідомості. Ми зараз збираємо прогнозні дані з усіх підконтрольних нам сфер, які результати вони очікують на кінець року. Наразі я рухаюсь за планом "А" — треба терміново роздати кошти. А щоб їх отримати, потрібно піднімати вагу міністерства. Адже якщо почне помирати культура — погано стане всім", — зауважив міністр.

Він наголосив, що для втілення планів МКІП дуже важливою є підтримки фракції "Слуга народу", президента та уряду.

Нагадаємо, перші послаблення карантинних обмежень в Україні стартували з 11 травня. Нині в країні діє адаптивний карантин до 31 липня. 

 2 липня відкрилися українські кінотеатри. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро