ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Українські підприємці вже отримали дешевих кредитів на 1,45 млрд грн

Українські підприємці вже отримали дешевих кредитів на 1,45 млрд грн

609

Фото: ubr.ua

Кожен шостий підприємець в Україні отримує пільговий кредит

За п’ять місяців дії програми "Доступні кредити 5-7–9 %" пільгові кредити вже отримали 1140 підприємців на загальну суму 1,451 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

За даними відомства, лише минулого тижня було підписано 106 угод на суму в 360,1 млн грн.

Загалом програма на 66 % забезпечила зростання загального кредитного портфеля банківської системи у гривні за лютий-травень 2020 року, які були найважчими місяцями жорсткого карантину. "Кожен шостий, хто відповідає базовим критеріям програми і звернувся до банку з повним пакетом документів, отримує кредит", — інформують у Мінфіні.

При цьому відмови отримали приблизно 34,5 % заявників. Найчастіша причина відмови банку — ділова репутація позичальника (негативна кредитна історія, поганий фінансовий стан, кримінальні справи тощо). Ще майже 3100 заявок наразі перебувають на різних стадіях розгляду у банках.

У міністерстві також констатують, що попит підприємців на інвестиційні кредити, з яких починалася програма "5-7–9 %", зберігається. Портфель таких кредитів сягнув вже 586,7 млн грн.

Також запрацював інструмент кредитів на поповнення оборотного капіталу. Вже є перші видані кредити на 8,6 млн грн. Портфель рефінансованих раніше наданих кредитів менше, ніж за місяць, сягнув 856,3 млн грн і продовжує збільшуватися. Наразі сума заявок на рефінансування складає 4,6 млрд грн.

За прогнозом Фонду розвитку підприємництва, програма кредитування набиратиме обертів внаслідок рефінансування ще протягом кількох місяців, після чого темпи рефінансування уповільняться через обмеженість портфелів банків. "Після цього акцент буде зміщено у бік фінансування оборотного капіталу та оновлення основних фондів. Позитивний ефект рефінансування полягає у тому, що підприємці замість сплати процентів за кредитами можуть спрямувати вивільнені кошти на збереження робочих місць та розвиток свого бізнесу", — каже виконавчий директор Фонду Руслан Гашев.

Нагадаємо, 12 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 16 банків видали кредитів на 1,1 млрд грн за програмою "Доступні кредити 5-7–9 %". Більша частина виданих кредитів — це кошти на інвестиційні потреби.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро