ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. В ЄС висловили стурбованість щодо змін до закону про держзакупівлі

В ЄС висловили стурбованість щодо змін до закону про держзакупівлі

439

Фото: Шейко, DW

Дипломатична місія ЄС у Києві вважає, що ці зміни порушуватимуть принцип недискримінації, закладений в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також у зобов'язаннях України в рамках Світової організації торгівлі

Європейський Союз стурбований ініціативою українських політиків обмежити доступ до публічних закупівель для продукції машинобудування, якщо вона не матиме обов'язкової локальної складової — тобто, якщо хоча би частина компонентів не буде вироблена в Україні. Про це йдеться у відповіді представництва ЄС у Києві на запит DW.

Коментуючи ухвалений 21 липня Верховною Радою у першому читанні законопроект № 3739, а також пов'язаний з ним проєкт постанови уряду, у дипломатичній місії наголосили, що ці документи однозначно порушуватимуть принцип недискримінації, закладений в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також у зобов'язаннях України в рамках Світової організації торгівлі.

"Хоча бажання підтримати вітчизняну промисловість є зрозумілим, особливо з огляду на економічні труднощі через пандемію СOVID-19, є інші способи це робити, не порушуючи засад вільної конкуренції у відносинах з країнами ЄС та іншими членами СОТ", — зазначили у представництві ЄС. 

 

Читайте такожВ уряді анонсували початок переговорів з ЄС щодо "промислового безвізу"

 

Як зазначає Європейська дипломатична місія, підвищення прозорості державних закупівель сприяло тому, що українці стали більше отримувати за свої гроші, і надало додаткові можливості для бізнесу. У представництві ЄС називають цей факт "одним з головних досягнень постмайданних урядів".

Євросоюз вже неодноразово доносив свою позицію щодо законопроекту № 3739  на різних зустрічах з українською стороною, востаннє на зустрічі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом у Брюсселі 23 липня. І ЄС "продовжуватиме це робити стільки, скільки буде необхідно", запевняють у київському представництві ЄС. Відповідаючи на запитання DW про кроки Брюсселя у відповідь, у дипломатичній місії ЄС зазначили, що вони залежатимуть від рішень, ухвалених Україною.

Нагадаємо, законопроектом № 3739 пропонується внести зміни до закону про публічні закупівлі "з метою модернізації української промисловості". Ідеться про встановлення тимчасово —  з 1 січня 2021 року строком на десять років —  особливостей здійснення процедур закупівлі окремих товарів. З метою удосконалення процедури оцінювання тендерних пропозицій пропонується встановити перелік товарів, щодо яких використання вимог локалізації є обов’язковим при проведенні публічних закупівель. І прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, перебуваючи у Брюсселі 23 липня, визнав, що положення законопроекту № 3739 суперечать угоді про асоціацію з ЄС, і пообіцяв "шукати золоту середину" до ухвалення законопроєкту у другому читанні.

Скоріш за все ці зміни до закону пов'язані з планом перезапустити економіку України за 2 роки, про який "Українські реалії" писали раніше.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро