ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Оператор ГТС: 33 приватних облгази заборгували більше 1 млрд грн за 6 місяців 2020

Оператор ГТС: 33 приватних облгази заборгували більше 1 млрд грн за 6 місяців 2020

341

Фото: tsoua.com

Оператор ГТС: якщо проблема несплати приватними облгазами за відібраний газ не буде оперативно вирішена на користь ОГТСУ, то до кінця року обсяг сумнівної заборгованості може зрости до 5 млрд грн, а це означає, що на зазначену суму будуть зменшені дивіденди Оператора, які планувалися до сплати акціонеру, фінальним беніфіціаром якого є народ України

ТОВ "Оператор газотранспортні системи України" презентував звіт своєї діяльності за 1 півріччя 2020 року. Цей звіт важливий ще й тим, що ОГСУ працював як самостійна одиниця ринку, оскільки 1 січня 2020 року він відокремився від групи "Нафтогаз"та розпочав автономну роботу — транспортування природного газу для споживачів України та ЄС.

"В І півріччі 2020 року ОГТСУ в повному обсязі виконав всі добові заявки на транзит/імпорт та забезпечив безперебійність транспортування газу до європейських та українських споживачів. ?За результатами 6 місяців компанія стала одним з найбільших платників податків в Україні", — йдеться в звіті.

За підсумками січня-червня загальна заборгованість перед Оператором ГТС України за негативні небаланси складає 1 млрд 031 млн грн. Станом на сьогодні 99%, або 1 млрд 028 млн грн, заборгованості сформовано 33 приватними облгазами, а іншими 4-ма замовниками послуг транспортування газу — всього 2,6 млн грн.

Оператор ГТС повністю виконує свої зобов’язання перед учасниками ринку та вчасно сплатив їм 100% (2,5 млрд грн) коштів за позитивні небаланси за період січня-червня 2020 року. Тоді як рівень розрахунків облгазів перед ОГТСУ за негативні небаланси складає лише 14%.

"За оцінкою Оператора ГТС, якщо проблема несплати приватними облгазами за відібраний газ не буде оперативно вирішена, то до кінця року обсяг сумнівної заборгованості може зрости до 5 млрд грн. Це означає, що на зазначену суму будуть зменшені дивіденди Оператора, які планувалися до сплати акціонеру, фінальним беніфіціаром якого є народ України." — йдеться у звіті компанії.

Читайте такожУкраїна запасла до зими рекордні обсяги газу та вугілля — Шмигаль

 "Українські реалії" дослідили презентаційні матеріали ОГТСУ і вибрали головне для своїх читачів.

Транзит. За 6 місяців 2020 року ОГТСУ протранзитував 24,9 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди. Це на 45% менше, ніж у першому півріччі минулого року (45,1 млрд куб. м). 

Вперше в історії української ГТС транзит газу організовано не тільки для Газпрому, а також на замовлення інших міжнародних компаній — між країнами ЄС через Україну. В І півріччі 2020 року були здійснені тестові транзитні операції по маршрутах Словаччина-Угорщина, Словаччина-Польща та Угорщина-Словаччина, а також з "митного складу" до Словаччини, Польщі та Угорщини.

Імпорт. За перше півріччя 2020 року загальні надходження природного газу з країн ЄС в Україну склали 7,0 млрд куб. м, що на 24% (на 1,4 млрд куб. м) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зазначені обсяги імпорту включають віртуальний реверс в розмірі 1,7 млрд куб. м, який також вперше став доступний з початком цього року: з Угорщини — 1,2 млрд куб. м і з Польщі — 0,5 млрд куб. м.

ПСГ. За січень-червень 2020 року було направлено 6,0 млрд куб. м газу Оператору ПСГ для закачування в підземні газосховища, що на 22% більше, ніж торік, і є абсолютним рекордним значенням для цього періоду.

Видобування. Надходження природного газу в ГТС від газовидобувних підприємств України склало 9,8 млрд куб. м, що на 7% менше за аналогічний період попереднього року.

Споживання. З початку року українським споживачам всіх категорій протранспортовано 15,4 млрд куб. м газу, що на 5% більше аналогічного показника в 2019 році. У зв’язку зі значним скороченням транзиту загальне використання газу для виробничо-технологічних витрат (ВТВ) зменшилося на 53% і складає 0,9 млрд куб. м.

"За оперативною інформацією фінансового департаменту, за перші 6 місяців ОГТСУ отримав 29,4 млрд грн доходів, з яких 73% — за надання послуг з транзиту газу з РФ до країн ЄС та Молдови, а інші 27%  — за послуги транспортування в Україні, за послуги з добового балансування та інше. Загальна сума витрат за цей період склала 10,1 млрд грн. Варто зауважити, що більше половини витрат були використані на придбання природного газу для виробничих потреб та послуг балансування. Решта — на технічне обслуговування та поточні ремонти об’єктів ГТС, паливо-мастильні матеріали та реагенти, податки та інші виробничі витрати." — зазначає прес-служба Оператора ГТС України.

За січень-червень 2020 року ОГТСУ вже сплатив до бюджетів всіх рівнів податків та зборів у сукупному обсязі 5 млрд 151 млн грн. З врахуванням 1,4 млрд грн податку на прибуток за 2 квартал 2020 року, який буде сплачено в серпні, відрахування ОГТСУ за звітний період І півріччя становитимуть 6 млрд 551 млн грн.

Очікується, що за підсумками поточного року ОГСТУ відрахує близько 1214 млрд грн до державного та місцевих бюджетів, і таким чином ввійде в десятку найбільших платників податків в Україні.

"На наступне півріччя пріоритетними завданнями для вирішення з операторами ГТС сусідніх країн є: перехід на єдину віртуальну точку з’єднання на словацько-українському кордоні; запровадження прозорої процедури для транспортування газу через Молдову, що дасть можливість повноцінно використовувати трансбалканський газогін в обох напрямках; розширення дії міжоператорської угоди на всі точки з’єднання з Румунією, що відкриє доступ до румунського ринку." — зазначили у ОГТСУ.

Нагадаємо, раніше "Українські реалії" писали, що Імпорт газу з ЄС побив рекорд 2014 року по обсягу за добу.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро