ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. "Світ на одній країні клином не зійшовся": Уруський закликає шукати альтернативу російському ринку

"Світ на одній країні клином не зійшовся": Уруський закликає шукати альтернативу російському ринку

380

Фото: agropolit.com

Уруський стверджує, що Росія задовго до війни почала відсторонення від військово-технічного співробітництва з Україною

Віце-прем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський переконаний, що жодної торгівлі з Росією не повинно бути.

Про це він сказав у інтерв'ю LB.ua.

"Моя позиція є однозначною: зараз ніякого співробітництва з Російською Федерацією бути не може в принципі. Насправді я ще в 1990-х про це говорив, бо в Росії була чітка програма відсторонення України від кооперації військово-технічного співробітництва. Вони залишали саме такі моменти, які їм важко було компенсувати, які потребували мільярдних вкладень. Такі як "Мотор Січ". Тоді вони ходили, красиво посміхалися, а насправді вели роботу на максимальне вилучення українських підприємств з кооперації. Ми прокинулися, коли вже зрозуміли, що розпочалася війна", — сказав Уруський.

На його думку, торгівлю з Росією треба було припиняти ще 2014 року і натомість впроваджувати програму імпортозаміщення. "Вона мала бути складовою частиною програми реформування оборонно-промислового комплексу. І зрозуміло, що держава не може взяти на себе всі питання імпортозаміщення. Але визначити стратегічні моменти ми повинні. А менеджмент, кожне підприємство повинно шукати європейський ринок, американський ринок, азійський ринок. Світ на одній країні клином не зійшовся", — переконаний міністр.

Він також зауважив, що Україна мало інвестувала коштів у створення нових виробництв для заміщення російських компонентів. "На 2005 рік наші Збройні сили вже криком кричали щодо систем озброєння. А ми фінансували науково-дослідні конструкторські роботи по лінії Міністерства оборони на рівні 30–50 млн доларів. Як ви розумієте, за ці кошти нічого зробити не можна", — сказав Уруський.

Він додав, що в Україні було "занапащено" багато перспективних проектів. "Наприклад, "Світязь", який передбачав повернення першого ступеня ракети "Зеніт", що мала стартувати з "Мрії". А Ілон Маск реалізував це і прогримів на весь світ на двадцять років пізніше", — зауважив віце-прем’єр.

Нагадаємо, за даними Держстату, у першому півріччі 2020 року зовнішній торговельний оборот України склав 47,3 млрд доларів проти 52,6 млрд доларів у першому півріччі 2019 року.

Найбільше імпортували товарів з Китаю — 15 % від загального імпорту, Німеччини — 9 % та Росії — 9 %.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро