ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Уряд ініціює заборону імпорту електрики з Росії та Білорусі до 2022 року

Уряд ініціює заборону імпорту електрики з Росії та Білорусі до 2022 року

308

Фото: Інтерфакс

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроект, який тимчасово забороняє імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до України до кінця 2021 року.

Про це на брифінгу 27 липня повідомила в. о. голови Міненерго Ольга Буславець, звітуючи про 100 днів своєї роботи, інформують "Українські Реалії". 

За її даними, сьогодні Енергоатом здійснює експорт електроенергії до Білорусі.

Буславець наголосила, що Міненергетики виступає за збільшення експорту за всіма напрямками. "Але ми проти імпорту електроенергії в нашу країну, тому що за нашими всіма розрахункам на цей рік, на наступний, ми не бачимо такої потреби. У нас достатньо генерації, щоб забезпечити і своїх внутрішніх споживачів, і експортні можливості з постачання електричної енергії. Саме тому уряд за ініціативи міністерства вніс певний законопроект, яким ми передбачаємо тимчасову заборону імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі в Україну до кінця наступного року", — сказала Буславець.

Нагадаємо, 18 жовтня 2019 року Верховна Рада скасувала обмеження на імпорт з Білорусі та Росії та продаж такої електроенергії на ринку двосторонніх договорів. До цього часу електроенергія з країн, що не є членами енергетичної спільноти, могла бути реалізована лише на ринку "на добу наперед" та на балансуючому ринку.

У середині липня 2020 року голова Комітету Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус заявив, що якщо заборонити імпорт електроенергії на рівні закону, Україна в разі надзвичайної ситуації повинна буде проводити відключення електроенергії.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро