ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 29,25
EUR 31,32
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. "Найгірше позаду": НБУ прогнозує падіння української економіки на 6 % 2020 року

"Найгірше позаду": НБУ прогнозує падіння української економіки на 6 % 2020 року

487

Фото: wz.lviv.ua

За підсумками 2020 року економіка скоротиться на 6 %, але вже наступного року її зростання очікується на рівні 4 %.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за липень.

Регулятор також прогнозує, що до кінця поточного року інфляція прискориться до 4,7 % і наблизиться до середньострокової мети Нацбанку — 5 % в наступні роки.

У Нацбанку зазначають, що найгірший період для економіки вже позаду. "Пом’якшення карантинних обмежень сприяє пожвавленню ділової активності. Досить м’яка монетарна та фіскальна політика підтримають економічне зростання в наступні роки", — йдеться у звіті. 

Водночас регулятор зауважує, що темпи відновлення будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом, зокрема, через високий рівень невизначеності щодо поширення коронавірусу.

За прогнозом НБУ, відновлення в економічній діяльності за видами буде нерівномірним. Так, галузі, які найбільш постраждали від карантинних обмежень, зокрема сфера послуг, торгівля та транспорт частково відновляться вже в третьому кварталі. Однак через низький попит вони ще тривалий час не повернуться на докризовий рівень.

Експортні галузі, зокрема металургія, відновлюватимуться разом зі зростанням світового попиту вже наступного року. Сільське господарство буде серед видів економічної діяльності, які найменше постраждають саме від карантинних обмежень. Проте регулятор зазначає, що цього року очікуються дещо менші обсяги врожаю через погані погодні умови.

Внутрішній туризм, а також IT-сектор, зокрема проекти з організації віддаленої роботи, отримають нові стимули для розвитку.

Нагадаємо, 29 липня Кабмін схвалив уточнений макроекономічний прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021–2023 роки. Він, зокрема, передбачає зростання ВВП на рівні 4,6 % 2021 року, на 4,3 % — 2022 року, на 4,7 % —  2023 року. 

Рівень інфляції 2021 року прогнозується на рівні 8,1 %, 2022 року  6,7 %, 2023 року  6 %.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро