ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Експерт: 2020 рік дуже позитивний для гривні, якби не політики

Експерт: 2020 рік дуже позитивний для гривні, якби не політики

337

Фото: flickr.com

Поточний 2020 рік дуже позитивний для гривні з точки зору стабільності, адже вперше за багато років торговельний баланс України буде позитивним. Однак політики порушили цю стабільність.

Про це сказав інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24",  інформують "Українські Реалії". 

"Цей рік дуже позитивний для гривні з точки зору стабільності, бо цього року вперше за дуже-дуже багато років торговельний баланс буде в плюсі. Бо імпорт впав завдяки карантину, все це зупинилося, а експорт продовжувався", — сказав Фурса.

За його словами, саме заяви політиків спровокували падіння гривні. "Для гривні цей рік був би дуже приємним, якби політики не заважали... Політики, починаючи від президента і закінчуючи депутатами і паном Петрашком [міністром економіки Ігорем Петрашком], згенерували суттєві девальваційні та інфляційні очікування. Вони всі казали, що курс має бути 30, що інфляція має бути високою. Це взагалі дуже незвично для України казати, що ціни мають зростати швидше. Це взагалі погано для економіки, коли ціни зростають. Це сформувало у бізнесу девальваційні очікування і підштовхнуло гривню до 28", — пояснив експерт.

При цьому він зазначив, що Нацбанк, зберігши облікову ставку, залишив надію на те, що монетарна політика не зміниться. "Всі подумали, може пронесе, може вони зрозуміли, що це погана ідея і нічого не буде робитися навколо Нацбанку — не будуть друкуватися кошти, не буде тієї вакханалії, яку пророкували", — додав Фурса.

Нагадаємо, 31 липня міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що підстав для коливання курсу гривні немає.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро