ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Розкрили джерела депозитів Суркісів у ПриватБанку — розслідування Kroll

Розкрили джерела депозитів Суркісів у ПриватБанку — розслідування Kroll

711

Фото: Liga.net

Кошти на депозитах англійських компаній Ігоря і Григорія Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов’язаним особам у 2008–2010 роках.

Про це свідчать результати розслідування агентства Kroll.

Згідно з цією інформацією, у 2008–2010 роках ряд компаній, пов’язаних із ПриватБанком, отримав кредити від ПриватБанку Кіпру на загальну суму 361 мільйон доларів.

"Кредити на загальну суму 361 мільйон доларів США були згруповані частинами, в рамках яких видавалися з різницею в кілька хвилин, відразу після чого вони були спрямовані через мережу транзакцій між рахунками пов’язаних компаній, у яких немає очевидної комерційної мети", — йдеться у розслідуванні.

За версією слідства Kroll, ті ж кошти були згодом депоновані у ПриватБанку. Вони були спочатку депоновані на термін до двох років на момент внесення застави на низку рахунків, з яких пізніше перенаправили кошти на депозитні рахунки шести компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments і Tamplemon Investments. Всі вони були зареєстровані в один і той же день за однією і тією ж адресою і перебували в юрисдикції Британських Віргінських островів.

"Ці шість власників рахунків становили близько 80 % від загальної суми, внесеної в заставу на депозитах на Кіпрі, на загальну суму 245 мільйонів доларів США. Відсотки, отримані по депозитах, були значно вищі, ніж відсотки за кредитами", — вказано у звіті Kroll. 

Хоча позики, які були видані і спрямовані на рахунки вкладників, наразі погашено, джерело коштів, за якими вони були погашені, ще не до кінця зрозуміле, оскільки в ньому залучено кілька рівнів переробки кредитів. 

За цією схемою з ПриватБанку вивели близько 150 мільйонів доларів, включно з кредитними коштами і відсотками. Згідно зі звітом Kroll, ці кошти було переведено на низку рахунків у Банку Кіпру.

Дослідження Kroll показало, що всі шість депозитних рахунків, згаданих у звіті, ведуть до Григорія та Ігоря Суркісів. Це українські олігархи і ділові партнери Ігоря Коломойського — одного з найбільших акціонерів ПриватБанку до його націоналізації. Брати Суркіси намагалися довести в судах, що вони не були пов’язані з колишніми власниками ПриватБанку і наполягали на тому, що процедура bail-in (конвертація депозитів, пов’язаних з банком осіб в його капітал — технічна процедура націоналізації ПриватБанку) була незаконною.

Нагадаємо, ПриватБанк, який було націоналізовано 2016 року, заявляє у новій позовній заяві до суду у штаті Делавер від 21 липня, що його колишні власники відмили у США майже 800 мільйонів доларів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро