За останні десятиліття світове виробництво електроенергії з вугілля в першій половині 2020 року скоротилося — це сталося вперше у світовій історії.
Про це повідомляє видання DW.com з посиланням на доповіді екологічних організацій Global Coal Plant Trackers і Global Energy Monitor.
У доповідях йдеться, що у перше півріччя 2020 року в експлуатацію введено вугільні електростанції загальним обсягом 18,3 гігавата. У той же період було закрито електростанції обсягом більш ніж 21 гігават. Світове скорочення виробництва електроенергії з вугілля відбувається головним чином завдяки країнам Європи, де в першому півріччі цей обсяг зменшився на 8,3 гігавата, а в другому буде зменшено на 6 гігаватів.
Однак і в Південно-Східній Азії введення в експлуатацію нових вугільних електростанцій сповільнюється і становить в цьому півріччі близько 70 % від звичайних значень останніх 5 років.
Виняток становить Китай, який збільшує у країні кількість вугільних електростанцій. Екологи вважають, що Китай несе відповідальність за 40 % світових викидів CO2.
У Німеччині в липні було прийнято закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля у виробництві електроенергії до 2038 року. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено 40 млрд євро.
Як повідомляли "Українські Реалії" раніше, Україна запасла до зими рекордні обсяги газу та вугілля.