ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Верховний суд скасував 14-мільйонний штраф Нацбанку для банку Тігіпка

Верховний суд скасував 14-мільйонний штраф Нацбанку для банку Тігіпка

330

Фото: Finbalance

Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Національного банку та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій про скасування штрафу 14,4 млн грн для Універсал Банку за порушення в сфері фінмоніторингу.

Відповідне рішення суд ухвалив 29 липня, інформує Finbalance.

Як зазначається, у січні 2020 року Нацбанк заявив, що виявив факти проведення в період з 21 січня 2016 року до 6 червня 2017 клієнтами Універсал Банку, зокрема дев’ятьма юрособами, фінансових операцій з переказу коштів, які можуть бути пов’язані, зокрема, з легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку в сумі приблизно 2,9 млрд грн.

Проте Верховний Суд констатував, що НБУ не довів, що позивач (Універсал Банк) брав участь у проведенні подібних фінансових операцій.

"Колегія суддів не встановила, що банком були допущені будь-які порушення правил здійснення фінансового моніторингу, а відтак факт проведення банком діяльності, яка має ознаки ризикової, не підтвердився…Позивач в повній мірі, належним чином та у відповідності до вимог чинного законодавства України вчиняв необхідні дії та заходи стосовно вчасного виявлення операцій, які підпадають під ознаки фінансового моніторингу, здійснював вивчення клієнтів, аналіз фінансових операцій, повідомляв спеціально уповноважений орган з питань фінансового моніторингу стосовно фінансових операцій своїх клієнтів", — йдеться у постанові Верховного Суду.

Раніше в НБУ заявляли, що грошові кошти надходили на рахунки групи клієнтів Універсал Банку від контрагентів, частина з яких є клієнтами іншого банку, який регулятор запідозрив у здійсненні ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Довідка: Універсал Банк входить до групи ТАС бізнесмена Сергія Тігіпка, що має активи в фінансовому та промисловому секторах, сільському господарстві, нерухомості, фармацевтиці та венчурних проектах. 

За даними НБУ, станом на 1 червня 2020 року за розміром загальних активів Універсал Банк посідав 15 місце серед 75 банків, що працюють в Україні.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро