ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. АМКУ дозволив родині спонсорів Шарія придбати фірму з газовим родовищем

АМКУ дозволив родині спонсорів Шарія придбати фірму з газовим родовищем

499

Фото: nashigroshi.org

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив Олександру Гузенку та Тетяні Гузенко стати власниками 100 % статутного капіталу ТОВ "Надра-Геоінвест", що розробляє Скоробогатьківське нафтогазоконденсатне родовище в Полтавській області.

Відповідні два рішення АМКУ ухвалив 17 липня, йдеться у розслідуванні проекту "Наші гроші".

Гузенкам дозволено стати власниками часток по 50 % в "Надра-Геоінвесті". До цього ці частки належали кіпрській Mollyco limited та кіпрській AFL Asia Financial LTD, які були записані на громадянина Естонії.

За даними видання, нові власники "Надра Геоінвест" Олександр та Тетяна Гузенко — це батько та дочка. Раніше журнал Forbes включав Олександра Гузенка до топ-20 найбагатших мешканців Дніпра. Основою його бізнесу є ПАТ "Едем" з виробництва шпалер та керамічної плитки. Також його бізнес пов’язаний з нерухомістю.

Нині Гузенко є бенефіціаром ТОВ "Сенс-Д". До переліку її засновників він увійшов після того, як 2018 року Держгеонадра видало фірмі без аукціону спецдозвіл на газове родовище в Полтавській області. Перед цим до газового бізнесу увійшла його дочка, яка 2017 року стала співвласницею ТОВ "Газ-МДС", що займається постачанням газу. 

Як зазначається, Тетяна Гузенко балотувалася на виборах 2019 року до Верховної Ради від політпроекту блогера Анатолія Шарія — "Партії Шарія", офіс якої знаходиться в Харкові за адресою Суздальські Ряди, 9. "За цією ж адресою знаходиться й купа фірм, засновники яких перераховують гроші партії. Сама ж будівля з офісом належить британським компаніям Сomterra limited та BT Bautex LTD", — йдеться у розслідуванні.

За даними руху "Чесно",  найбільшим донором "Партії Шарія" стала Галина Хлонь, яка вказана бенефіціаром ТОВ Науково-виробнича фірма "Техпроект". Засновниками фірми є Володимир Дельдінов та кіпрські "Норчамо лімітед" та "Фероза трейдінг С.А.". Раніше до переліку засновників входила панамська Marco Development S.A., яку пов’язували з Ігорем Котвіцьким — бізнес-партнером міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Довідка: "Надра-Геоінвест" було засновано наприкінці 2007 року фірмою "Гео-Інвест" (50 %) та національною компанією "Надра України" (50 %). 2012 року "Надра Геоінвест" без аукціону отримало спецдозвіл на Старобагатьківське родовище, що до того розроблялося державною компанією. Після зміни влади 2014 року фірма декілька разів змінила власників.

2019 року вона анонсувала буріння дев’яти свердловин на Скоробагатьківському родовищі. Також "Надра-Геоінвест" має спецдозвіл на видобуток вуглеводнів на Вороньківсько-Селюхівській площі на Полтавщині.

 

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро