ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Нацакадемія аграрних наук може втратити частину своїх земель, бо не внесла їх до реєстру

Нацакадемія аграрних наук може втратити частину своїх земель, бо не внесла їх до реєстру

314

Фото: epravda.com.ua

Національна академія аграрних наук не здійснює належного обліку земель, які знаходяться в її користуванні. Через це їй загрожує втрата частини цих земель.

Про це повідомила Рахункова палата, посилаючись на результати аудиту ефективності використання НААН України коштів держбюджету та управління об’єктами державної власності, що мають фінансові наслідки для державного бюджету. 

Зокрема, аудит встановив, що НААН не забезпечує належного кількісного та вартісного обліку земельних ділянок. За попереднього аудиту, проведеного 2017 року, Національна академія аграрних наук так і не провела інвентаризацію об’єктів нерухомості, включно із землями, наданими їй та її підприємствам, установам, організаціям у постійне користування. Тому проведення суцільної інвентаризації і наразі є актуальним.

На початок 2020 року в постійному користуванні НААН перебуває 465 тис. га землі. Але до Державного земельного кадастру внесені відомості лише про 320 тис. га (69 %). Дані про 145 тис. га земель відсутні. Реєстрація права постійного користування земельними ділянками також здійснена частково.

У користуванні державних підприємств Академії перебуває 336 тис. га сільськогосподарських угідь. Врожайність основних с/г культур на цих підприємствах значно нижча ніж в середньому по Україні. Через це недоотримано майже 1,5 млрд грн 2018 року та 1,3 млрд грн 2019-го чистого доходу (виторгу) від реалізації продукції.

Рахункова палата звертає увагу, що в договорах про спільну діяльність установ Академії з комерційними структурами також міститься загроза фактичної втрати земель.

Загалом НААН на праві господарського відання належить державне майно вартістю 5,6 млрд гривень, зокрема в користуванні держпідприємств — об’єкти вартістю 3,4 млрд гривень. Найбільшу частку майна НААН займають земельні ділянки — 53 %, будівлі становлять 42 %, інженерні споруди та об’єкти незакінченого будівництва — 6 %.

Лише десята частина нерухомості (окрім земельних ділянок) має зареєстровані речові права. Всього держреєстрації підлягають речові права на майже 13,5 тис. об’єктів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро