ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Скандальний закон щодо локалізації суперечить міжнародним зобов’язанням України

Скандальний закон щодо локалізації суперечить міжнародним зобов’язанням України

391

Фото: з відкритих джерел

Законопроєкт № 3739 про локалізацію у державних закупівлях суперечить міжнародним зобов’язанням України. Тому у разі його ухвалення він може не застосуватися до товарів, що імпортуються з країн ЄС та СОТ.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у відповіді на запит віце-прем'єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

"У поточній редакції законопроєкт № 3739 суперечить міжнародним зобов’язанням України. Відтак... припускаємо, що відповідний законопроєкт (навіть у разі його прийняття) не буде застосовуватися до країн СОТ і ЄС, оскільки міжнародні зобов’язання передбачають інші умови роботи в сфері держзакупівель", — йдеться у відповіді.

В офісі віце-прем'єрки Стефанішиної наголошують, що подібні механізми підтримки українського виробника "повинні напрацьовуватися в уряді, бо це дозволяє підкріпити їх відповідними розрахунками (зокрема, про очікуваний економічний ефект)".

В Кабінеті міністрів сподіваються, "що ініціатива у тому форматі, як вона міститься у законопроєкті № 3739, не матиме негативного впливу на саміт Україна-ЄС, який відбудеться за участі президента України, зокрема подальший рух України до інтеграції у внутрішній ринок ЄС, підписання Угоди про спільний авіаційний простір, подальший рух у напрямку "промислового" та "енергетичного" безвізів".

Законопроект, зокрема, виділяє 4 основні підгалузі машинобудування (залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна та спецтехніка, енергетичне машинобудування), для яких пропонує локалізацію на рівні 25–40 %.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро