ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,27
EUR 32,60
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Об’єми торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та ЄС впали

Об’єми торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та ЄС впали

202

Фото: slovoidilo.ua

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина і Франція

За шість місяців поточного року обіг торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1 %, до 4,6 млрд доларів. Про це повідомляє Інститут аграрної економіки (ІАЕ).

Із загальної суми обігу торгівлі сільгосппродукцією між Україною і ЄС 3,0 млрд доларів припало на експорт, 1,6 млрд доларів — на імпорт.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина і Франція. Їхня сукупна частка в торговельному обігу сільгосппродукції становить приблизно 75 %.

Основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна в першому півріччі 2020 року забезпечувала за рахунок зернових (1088 млн доларів) і олійних (145 млн доларів) культур, масел і жирів (957 млн доларів), залишків і відходів харчової промисловості (227 млн доларів).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, відзначили в ІАЕ. Більшою мірою в січні-червні 2020 року Україна закупила молокопродуктів (на 131 млн доларів), алкогольних напоїв (на 130 млн доларів), тютюнових виробів (на 130 млн доларів), продуктів для годування тварин (на 106 млн доларів) і різних харчових продуктів, зокрема екстрактів кави, чаю, соусів (150 млн доларів).

Як повідомляли "Українські Реалії", українські виробники томатів вимагають збільшити безмитні квоти в оновленій Угоді про асоціацію з 10 тис. до 30 тис. тонн на рік.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро