За попередніми оцінками Національного банку України, у першому півріччі 2020 року обсяг приватних переказів офіційними та неформальними каналами становив:
- до України з-за кордону — $5 365 млн в еквіваленті;
- з України за кордон — $246 млн в еквіваленті.
Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
"Нижче – ми проаналізували перекази через системи переказу коштів. Тобто без переказів, здійснених на банківські рахунки або через карткові платіжні системи чи поштові відділення", — наголосили в НБУ.
Скільки грошей надіслали до України:
- $1187 млн у еквіваленті або понад одна п’ята частина від всіх надходжень — саме стільки надіслано до України в такий спосіб. Це на 8 % більше, ніж у першому півріччі 2019 року. Середня сума одного переказу в Україну теж трохи зросла — з $355 до $374 (на 5,4 %);
- $212 млн у еквіваленті надіслано за кордон через системи переказу коштів. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року обсяги зросли на 26,2 %. Цей найпопулярніший спосіб забезпечив понад чотири п’ятих від усіх приватних переказів з України. На 29,1 % зросла і середня сума одного переказу з України: $462 у порівнянні з $358 у першому півріччі торік.
Звідки надходять гроші?
Як зазначили в НБУ, найпопулярніші "коридори" переказів майже не змінилися. До України найбільше коштів надійшло із США, Італії, Ізраїлю, РФ, Німеччини. З України більше відправлено до РФ, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Польщі.
Збільшився й обсяг переказів у межах України через системи переказу коштів. 117 938 млн грн або $4 551 млн в еквіваленті — це на третину більше (на 31,3 %), ніж торік у першому півріччі.
Як українці передають кошти?
Як зазначили в НБУ, понад 78 % переказів у межах України забезпечувала трійка лідерів внутрішньодержавних систем:
- NovaPay (платіжна організація ТОВ "ПОСТ ФІНАНС") — 45,12 % переказів у межах України;
- Поштовий переказ (платіжна організація ПАТ "Укрпошта") — 21,42 % переказів у межах України;
- Фінансовий світ (платіжна організація ТОВ "Українська платіжна система") — 11,89 % переказів у межах України.
Нагадаємо, з початку літа заробітчани скоротили грошові перекази до України на 8,5 %. Причиною цього ймовірно стала пандемія та коронавірусна криза в усьому світі.