ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. ВВП України за півроку скоротився на 6,5 %

ВВП України за півроку скоротився на 6,5 %

360

Фото: zik.ua

У червні виробництво продуктів, напоїв і тютюнових виробів показало зростання на -0,8 % проти -5,4 % у травні цього року

Валовий внутрішній продукт України в першій половині 2020 року скоротився на 6,5 % проти аналогічного періоду 2019 року, зокрема, в другому кварталі падіння становило 11 %, що менше, ніж очікувалося раніше (14 %).

Про це повідомляє Мінекономіки в огляді економічної діяльності за перше півріччя 2020 року, передає Інтерфакс-Україна.

Щомісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів і всередині країни, і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. Й наразі на тлі пом'якшення карантину поступово починає відновлюватися.

Згідно з даними міністерства, за підсумками січня-липня скорочення зведеного індексу виробництва становило 7,7 % (на 7,3 % — у січні-травні 2020).

Читайте такожАмериканська економіка рекордно обвалилася за підсумками другого кварталу

"У червні 2020 року пом'якшення карантинних обмежень, і всередині країни, і за її межами, сприяли уповільненню падіння промислового виробництва — до 5,6 % (у порівнянні з -12,2 % у травні 2020 року), з урахуванням ефекту календарних днів — до 7,1 % (11,7 % відповідно)", — зазначило Мінекономіки.

Зокрема, сезонно скорегований індекс промислової продукції в червні у порівнянні з травнем 2020 року зріс на 3,4 % (+2,8 % травень у порівнянні з квітнем 2020 року), уточнило міністерство.

Зменшення глибини падіння в червні спостерігалося у добувній промисловості — до 4,9 % (спад на 8,9 % у травні 2020 року) та в переробній — до 6,2 % (падіння на 15,6 % відповідно), свідчать дані міністерства.

Читайте також: Уряд затвердив оновлений макропрогноз на три роки

У червні темпи падіння виробництва в металургії істотно уповільнилися до - 3,9 у порівнянні з -19 % у травні, чому посприяло пожвавлення економічної активності. Зокрема, поновив роботу після семимісячної паузи Дніпровський металургійний завод.

Машинобудування зберегло в червні темпи скорочення виробництва — просідання на 22,5 % у порівнянні з -22,4 % у травні.

"Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари й кондиціонованого повітря відбулося поглиблення падіння до - 4 % (-1,9 % відповідно)", — зазначило міністерство.

Будівництво в червні завдяки дорожнім роботам зросло на 0,1 % у порівнянні з -2,6 % у травні, а за перше півріччя скоротилося на 5,5 % (25,3 % за аналогічний період минулого року), зазначило міністерство.

В червні виробництво продуктів, напоїв і тютюнових виробів показало зростання  на -0,8 % проти -5,4 % у травні цього року, що міністерство пояснює високою сировинною базою з боку сільськогосподарського виробництва насіння соняшнику й поліпшення світової кон'юнктури на соняшникову олію.

Проте загалом сільське господарство за підсумками минулого місяця показало скорочення обсягів виробництва на 40,6 % у порівнянні зі зростанням на 12,2 % у червні 2019-го і -18,7 % за підсумками першого півріччя цього року у порівнянні з +5,8 % за січень-червень-2019.

Як повідомляли "Українські Реалії",  міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозує зростання ВВП 2021 року на 4,6 % за показника інфляції 7,3 %.          

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро