Група DCH Олександра Ярославського стверджує, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) не має законних підстав відмовляти в дозволі на концентрацію акцій ПАТ "Мотор Cіч" ні китайським інвесторам підприємства, ні Групі.
Про це йдеться у заяві Групи, оприлюдненій на її офіційному сайті.
Зазначається, що така відмова була б виправдана, якби угода про концентрацію призводила до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на українському ринку, або в ній брали участь компанії, що входять до санкційних списків України.
"Ні перший, ні другий критерій не підходять до нашої спільної з китайськими партнерами заяви на концентрацію акцій "Мотор Січ"... АМКУ не має законного права відмовити у задоволенні нашої спільної з китайськими партнерами заявки на концентрацію акцій ПАТ "Мотор Cіч", — заявляють в DCH. Там попереджають, що якщо АМКУ не видасть згоду у встановлений законом термін або відмовить, то Група оскаржить ці дії в суді.
У Ярославського також стверджують, що через "неправомірні дії АМКУ і правоохоронних органів" всі інвестори українського підприємства перебувають в складній ситуації. "Арешт акцій не тільки не сприяє "забезпеченню збереженню майна", а навпаки, послідовно веде "Мотор Cіч" до знищення. Такий контекст подій дає акціонерам ПАТ "Мотор Cіч" всі підстави розглядати дії українських правоохоронних органів як тиск на бізнес і звертатися в міжнародні судові інститути, щоб покласти край цьому кричущому свавіллю і відновити свої порушені права", — попереджають в DCH.
Група також стверджує, що має достатньо фінансових можливостей для концентрації акцій підприємства без залучення фінансування зі сторони. "І ми будемо самостійно здійснювати повноцінний корпоративний контроль в довгостроковій перспективі. Виходячи з цього, ми докладемо всіх зусиль і використовуємо всі законні інструменти для того, щоб захистити як свої інвестиції, так і інвестиції наших китайських партнерів по ПАТ "Мотор Січ", — йдеться в заяві.
Як повідомляли "Українські Реалії", 4 серпня представники групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського домовилися з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited, про розвиток українського авіабудування, зокрема запорізького ПАТ "Мотор Cіч". Того ж дня сторони подали до Антимонопольного комітету України спільну заяву про купівлю акцій "Мотор Січі".
6 серпня президент Володимир Зеленський закликав уряд, РНБО та СБУ оцінити вплив на інтереси держави приватизації та продажу корпоративних прав держпідприємств, зокрема "Мотор Січі".
7 серпня Ярославський повідомив, що прокуратура наклала додатковий арешт на акції "Мотор Січі". Водночас китайські інвестори заявили про намір захищати свої інвестиції в підприємство.