ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. В Україні створять нового оператора ринку тютюну. Відбір витримує лише "Тедіс Україна"

В Україні створять нового оператора ринку тютюну. Відбір витримує лише "Тедіс Україна"

1089

Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів Україні планує створити Національного оператора на ринку тютюнових виробів.

Проект відповідного розпорядження опублікувала у Facebook Ліга антитрасту.

Зазначається, що завданням національного оператора є боротьба з несплатою податків, контрабандою, контрафактом, нелегальним виробництвом тютюнових виробів, а також моніторинг виконання Україною зобов'язань в межах Угоди про асоціацію з ЄС в частині контролю за обігом тютюнових виробів.

У проекті розпорядження вказано, що оператором ринку тютюнових виробів може стати будь-яка юридична особа незалежно від форми власності, якщо воно відповідає низці умов.

Зокрема, національний оператор повинен мати ліцензію на торгівлю тютюновими виробами, 5-річний досвід роботи на тютюновому ринку України, не менше 5 років досвіду роботи з виробниками та імпортерами тютюнових виробів. Також більш ніж половина керівників такого оператора повинна мати не менше 5 років на тютюновому ринку, штат має складатися з 50 % працівників логістичної та IT-спрямованості, протягом останніх трьох років мати статус суб'єкта великого підприємництва та великого платника податків, не мати податкового боргу тощо.

"Проектом передбачено закріплення на п’ять років монополії компанії "Тедіс Україна" у ролі оператора гуртових продажів цигарок. Назва компанії прямо не написана в урядовому проекті, але фактично лише вона відповідає визначеним урядовцями критеріям... Не треба бути великим експертом, щоб зрозуміти, що запропоновані критерії відбору національного оператора підакцизних тютюнових виробів є нездоланним бар’єром практично для усіх компаній, що матимуть бажання виконувати функції Національного оператора на ринку тютюнових виробів", — заявили в Лізі антитрасту.

Очікується, що національний оператор тютюнового ринку запрацює в пілотному режимі з 1 вересня 2020 року і в такому статусі перебуватиме наступні 16 місяців.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року АМКУ оштрафував дистриб'ютора "Тедіс Україна" та низку тютюнових компаній на 6,5 млрд грн за порушення умов чесної конкуренції. 

14 липня 2020 року в "Тедіс Україна" повідомили, що Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ та наклав арешт на рахунки компанії.

15 липня головний редактор Цензор. НЕТ Юрій Бутусов заявив, що нове керівництво АМКУ гальмує стягнення штрафу в тютюновій справі.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро