ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Уряд планує до продажу 50 % акцій Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти

Уряд планує до продажу 50 % акцій Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти

642

Фото: slovoidilo.ua

Кабінет міністрів сьогодні, 12 серпня, планує розглянути законопроект про перелік з 188 компаній, заборонених до приватизації.

Про це свідчить порядок денний урядового засідання, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з документом, уряд допускає приватизацію до 50 % акцій Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти, але хоче зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго", НЕК "Укренерго", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Адміністрації морських портів України (АМПУ).

До списку повністю заборонених до приватизації об'єктів також пропонується внести ДП "Оператор ринку" і ДП "Гарантований покупець", створені 2019 року з метою забезпечення роботи нового ринку електричної енергії.

Також до цього списку пропонується внести держпідприємства Документ, Поліграфічний комбінат "Україна", Київську офсетну фабрику та КБ "Південне".

Урядовий законопроект передбачає чотири групи заборонених до приватизації об'єктів. 

До першої входять акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути менше ніж 50 % + 1 акція і не підлягає приватизації. 

До другої — акціонерні товариства, в яких частка  корпоративних прав, які належать державі, становить 100 %. 

До третьої — об'єкти культури і спорту. 

У четвертій опинилися держпідприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства. До цієї групи пропонується, зокрема, віднести ДП "Антонов", Миколаївський суднобудівний завод, Центральне КБ "Протон".

Серед культурних об'єктів пропонується заборонити приватизацію Національного цирку України, Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Національний центр Олександра Довженка та низку інших об'єктів, серед спортивних — Національний спортивний комплекс "Олімпійський", "Арена Львів" та інші.

Нагадаємо, наприкінці липня голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко повідомив, що уряд вже п’ять місяців не може погодити черговий список об'єктів малої приватизації, а також подати до Верховної Ради список підприємств, заборонених до продажу.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро