ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. "Агросектор чекав 29 років": Зеленський дав старт розвитку сільгоспкооперативів в Україні

"Агросектор чекав 29 років": Зеленський дав старт розвитку сільгоспкооперативів в Україні

303

Фото: jagodnik.info

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про сільськогосподарську кооперацію, який регулює правовідносини зі створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що сільськогосподарські кооперативи є однією з найбільш поширених та ефективних форм об'єднання сільгосптоваровиробників, частка яких на аграрному ринку Євросоюзу становить 40–50 %, а в окремих державах і секторах доходить до 70 %. В Україні ж кількість сільськогосподарських кооперативів залишається мізерною.

Закон, зокрема, пропонує відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно вибирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності  з метою або без мети отримання прибутку.

"Впровадження норм закону сприятиме розвитку сільськогосподарських кооперативів, збільшенню їх ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції, що своєю чергою має посилити конкурентоспроможність малих і середніх виробників і прискорити розвиток сільських територій", 
пояснили в Офісі президента.

Народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов назвав цей крок "ще однією великою перемогою аграріїв". "Закон про кооперацію  це без перебільшення історичний крок і можливість для аграріїв стати ще успішнішими, освоїти нові ринки та стати конкурентоздатнішими. Закон 0856  це конституція кооперативного руху, на яку агросектор чекав 29 років. Тепер час її втілювати в життя", написав він у Facebook.

Нагадаємо, 21 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект № 0856 про сільськогосподарську кооперацію.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро