ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. "Споживач +": український бізнес хоче створити додаток для захисту прав покупців

"Споживач +": український бізнес хоче створити додаток для захисту прав покупців

418

Фото: ukr.media

Представники українського бізнесу пропонують створити на базі державного веб-порталу електронних послуг "Дія" додаток "Споживач +", за допомогою якого споживач зможе ефективніше захищати свої права. 

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

За оцінками експертів, майже у 80 % сайтів інтернет-магазинів відсутні будь-які реквізити для ідентифікації суб’єкта електронної комерції. В результаті підприємців, які володіють такими магазинами, майже неможливо знайти та притягнути до відповідальності у разі необхідності.

"Представники Держпродспоживслужби наводили невтішну статистику, що з усіх скарг, що стосувались покупок, зроблених в інтернет-магазинах, вони змогли розглянути лише близько 1 %. Така безкарність призводить до того, що саме через інтернет продається багато контрафактних (підроблених) або нелегально ввезених товарів, які можуть становити небезпеку для життя та здоров’я споживачів", — коментує менеджер Комітету побутової електротехніки Асоціації Вікторія Куликова. 

Тому бізнес пропонує запровадити факультативний інструмент — програму "Споживач+", яка дозволить зацікавленим імпортерам, інтернет-магазинам і сервісним центрам добровільно реєструватися на порталі "Дія" та отримувати унікальний електронний ідентифікатор. Його наявність на сторінці інтернет-магазину для споживача буде знаком того, що за таким продавцем стоїть сумлінний суб'єкт господарювання, який надав достовірні дані системі "Дія". 

Також за допомогою програми бізнес зможе підключати й використовувати додаткові опції системи: реєстрація філій, взаємодія зі службами доставки, блокування актуальних рекламних пропозицій, перевірка серійних номерів імпортованої продукції, зображення офіційних моделей і виявлених на ринку неофіційних моделей продукції та інше.

Крім того, перевіряючим органам пропонується надати можливість реєструватися в системі та швидко отримувати цікаву для них інформацію. Водночас у додатку планується створити куточок споживача з актуальною інформацією у сфері захисту прав споживачів, шаблонами скарг тощо. "Через додаток "Дія" споживач зможе швидко перейти по посиланню на сайти виробників з можливістю перевірити ту чи іншу модель, отримати електронний гарантійний талон чи перелік найближчих авторизованих сервісних центів з інформацією щодо розкладу їх роботи, контактів", — розповіли в ЄБА.

Нагадаємо, у квітні 2020 року Мінцифри запустило у відкритий доступ портал державних послуг "Дія". На порталі можна отримати 27 публічних послуг онлайн, зокрема: відкрити ФОП та внести зміни в нього або закрити; оформити довідку про несудимість, допомогу при народженні дитини, щомісячне відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років; подати позов до суду; отримати послуги, пов'язані з документами водія; оформити низку ліцензій, дозволів; отримати виписки з реєстрів або отримати інші державні послуги.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро