ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Дорожній "псевдотендер": приватній компанії без аукціону відписали 180 бюджетних мільйонів

Дорожній "псевдотендер": приватній компанії без аукціону відписали 180 бюджетних мільйонів

468

Фото: soft-servis.ru

Державне агенство інфраструктурних проектів відписало без аукціону 180 млн грн з дорожнього фонду приватній компанії "Українські системні інновації" на комплекси відеоспостереження за порушеннями ПДР.

Про це у Facebook повідомляє Ліга антитрасту, яка вже звернулася до Держаудитслужби з вимогою перевірити цей "псевдотендер".

У Лізі зазначають, що в Україні дуже часто відбуваються процедури закупівлі, оголошені за переговорною процедурою на підставі статті 40 Закону "Про публічні закупівлі". "Це коли бюджетні кошти перераховуються виключно одній компанії у розмірі, який є де-факто результатом домовленості між такою компанією та замовником без конкуренції та аукціонів. І хоча за законом такий вид процедури є виключенням та передбачений чіткий та вичерпний перелік підстав, коли вона може застосовуватись (наприклад, монопольний продавець товару та відсутність будь-яких конкурентів), на жаль, державні замовники часто "забивають" на закон", щоб відписати бюджетні мільйони "улюбленцям", — розповіли в Лізі антитрасту.

Тому вона звернулася до ДАСУ, щоб відомство перевірило правомірність дій Держагентства інфраструктурних проектів під час проведення неконкурентної закупівлі комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху очікуваною вартістю 180 млн грн.

Водночас Держагенство обґрунтувало необхідність проведення саме переговорної (неконкурентної) процедури технічним завданням, наданим МВС. "За ним єдиним учасником та переможцем могло бути виключно ТОВ "Українські системні інновації", з яким і було укладено в підсумку угоду", — зазначили в Лізі антитрасту.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро