ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Туреччина вводить додаткові мита для української кондитерки. Бізнес закликає владу втрутитися

Туреччина вводить додаткові мита для української кондитерки. Бізнес закликає владу втрутитися

477

Фото: wall.alphacoders.com

Туреччина ввела для української цукристої та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито у 20 %, для борошняної — 15 %

З 20 серпня поточного року набирає чинності указ президента Туреччини, який запроваджує додатковий митний збір для 115 товарів, зокрема для кондитерської продукції. 

Про це йдеться в заяві Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Відповідно до цього документу, з кондитерської продукції, що імпортується до Туреччини, стягуватимуть додаткове мито у розмірі 15–20 %, за виключенням продукції з ЄС та країн, з якими у Туреччини підписані Угоди про вільну торгівлю. Зокрема, для української цукристої та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито складе 20 %, для борошняної — 15 %.

В ЄБА констатують, що це значно ускладнило доступ українських виробників кондитерської продукції до ринку Туреччини. При цьому наголошується, що турецька продукція потрапляє на український ринок на значно кращих умовах — ставки ввізного мита для турецьких кондитерських виробів складають 5–15 %.

"Рішення турецької влади підвищити митні ставки значно погіршує і без того нерівні для України умови доступу на турецький ринок та створює неконкурентне середовище для українських виробників. Відповідно, впровадження додаткових мит турецькою стороною зробить економічно недоцільним та фактично повністю заблокує український кондитерський експорт до Туреччини", — заявили в Асоціації.

У зв’язку з цим український бізнес закликає владу вжити негайних заходів для недопущення підняття мит на українську продукцію з боку Туреччини.

Нагадаємо, за даними Офісу з просування експорту, за перше півріччя 2020 року Україна експортувала кондитерську продукцію з цукру на суму 75,3 млн доларів, що на 3,5 % вище за показник аналогічного періоду 2019 року. При цьому Україна експортує цукрові кондитерські вироби втричі більше, ніж імпортує з інших країн. 

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро