ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Верховний суд врятував компанію, яку звинуватили у змові на харчових тендерах Міноборони

Верховний суд врятував компанію, яку звинуватили у змові на харчових тендерах Міноборони

343

Фото: з відкритих джерел

Верховний суд скористався неуважністю Антимонопольного комітету України (АМКУ) для порятунку компанії, яку звинувачували у змові на харчових тендерах Міноборони.

Про це у Facebook повідомляє Ліга антитрасту.

Зазначається, що 30 липня 2020 року Верховний суд закрив касаційне провадження у справі за позовом ТОВ "Пирятинський делікатес" до АМКУ про визнання недійсним рішення від 4 квітня 2019 року, яким за змову на торгах Міноборони з харчування солдатів було оштрафовано 22 компанії на загальну суму 869, 2 млн грн.

"Пирятинський делікатес" отримав штраф 94 млн грн і оскаржив рішення. Суди першої та апеляційної інстанцій підтримали позицію підприємства.

В Лізі антитрасту повідомили, що у зв’язку з внесенням змін до Господарського кодексу України (закон № 460-IX) було розширено перелік підстав для касаційного оскарження судових рішень.

Тому АМКУ звернувся до Верховного суду з касаційною скаргою, посилаючись на нову підставу оскарження — пункт 1 частини 2 статті 287 ГПК України: "Суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду". "Скарга АМКУ була відхилена Верховним судом з посиланням на те, що висновок щодо застосування норми права, який викладений у постанові Верховного Суду, на який посилався АМКУ у своїй скарзі, стосується правовідносин, які не є подібними з правовідносинами у даній справі. Як зазначено у такій постанові, кожна зі справ за участю органів АМКУ є індивідуальною, з притаманною лише даній справі специфікою та особливостями", — зазначили в Лізі антитрасту.

Як результат — Верховний суд закрив касаційне провадження через обрання АМКУ саме такої підстави оскарження.

"Обравши вузьку підставу для оскарження АМКУ тим самим зменшив свої шанси на задоволення своєї скарги. У випадку, якщо би АМКУ обрав іншу підставу для оскарження, наприклад, пункт 3 частини 2 статті 287 ГПК України: "Якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах", рішення Верховного суду могло було б бути на користь АМКУ", — пояснили в Лізі антитрасту.

Нагадаємо, у квітні 2019 року АМКУ оштрафував 22 із 24-х компаній, які брали участь у тендерах Міноборони на постачання харчування для армії.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро