Верховний суд скористався неуважністю Антимонопольного комітету України (АМКУ) для порятунку компанії, яку звинувачували у змові на харчових тендерах Міноборони.
Про це у Facebook повідомляє Ліга антитрасту.
Зазначається, що 30 липня 2020 року Верховний суд закрив касаційне провадження у справі за позовом ТОВ "Пирятинський делікатес" до АМКУ про визнання недійсним рішення від 4 квітня 2019 року, яким за змову на торгах Міноборони з харчування солдатів було оштрафовано 22 компанії на загальну суму 869, 2 млн грн.
"Пирятинський делікатес" отримав штраф 94 млн грн і оскаржив рішення. Суди першої та апеляційної інстанцій підтримали позицію підприємства.
В Лізі антитрасту повідомили, що у зв’язку з внесенням змін до Господарського кодексу України (закон № 460-IX) було розширено перелік підстав для касаційного оскарження судових рішень.
Тому АМКУ звернувся до Верховного суду з касаційною скаргою, посилаючись на нову підставу оскарження — пункт 1 частини 2 статті 287 ГПК України: "Суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду". "Скарга АМКУ була відхилена Верховним судом з посиланням на те, що висновок щодо застосування норми права, який викладений у постанові Верховного Суду, на який посилався АМКУ у своїй скарзі, стосується правовідносин, які не є подібними з правовідносинами у даній справі. Як зазначено у такій постанові, кожна зі справ за участю органів АМКУ є індивідуальною, з притаманною лише даній справі специфікою та особливостями", — зазначили в Лізі антитрасту.
Як результат — Верховний суд закрив касаційне провадження через обрання АМКУ саме такої підстави оскарження.
"Обравши вузьку підставу для оскарження АМКУ тим самим зменшив свої шанси на задоволення своєї скарги. У випадку, якщо би АМКУ обрав іншу підставу для оскарження, наприклад, пункт 3 частини 2 статті 287 ГПК України: "Якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах", рішення Верховного суду могло було б бути на користь АМКУ", — пояснили в Лізі антитрасту.
Нагадаємо, у квітні 2019 року АМКУ оштрафував 22 із 24-х компаній, які брали участь у тендерах Міноборони на постачання харчування для армії.