ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Укравтодор віддав 88 % всіх підрядів на 38 млрд грн картелістам. Серед них — фігуранти справи Новака

Укравтодор віддав 88 % всіх підрядів на 38 млрд грн картелістам. Серед них — фігуранти справи Новака

869

Фото: censor.net.ua

За період з 19 листопада 2019 року по 6 серпня 2020 року Укравтодор провів 111 тендерів на ремонт і будівництво доріг на загальну суму 45 млрд грн. При цьому 88 % всіх підрядів на суму 38 млрд грн отримали представники картелів.

Про це у Facebook повідомляє Ліга антитрасту.

Зазначається, що до тендерів на загальну суму 17 млрд грн, або 38 % були допущені виключно компанії, які відносять до так званого "дорожнього картелю". І лише 7 % процедур на суму 0,66 млрд грн відбулися без картелістів. "85 % всіх підрядів у грошовому вимірі (вдумайтесь в цю цифру) на суму 38 млрд грн (за 9 місяців!!!) отримали лише картелісти", — констатували в Лізі антитрасту.

Уточнюється, що 12,3 млрд грн виграли три картелісти — фігуранти справи проти колишнього керівника Укравтодору Славоміра Новака. Більше ніж 1 млрд грн отримали лише три компанії не члени картелю — ТОВ "Славдорстрой", ТОВ "ШБУ — 77" та турецька компанія ÖZALTIN.

Зазначається, що середня кількість учасників на поведених за вказаний період тендерах складає 2,5, а 67 % аукціонів на суму 30 млрд грн були проведені в умовах, де змагалися виключно дві компанії. "Ось так виглядає конкуренція в розумінні Укравтодору", — підсумували в Лізі антитрасту.

Як повідомляли "Українські Реалії",  20 липня у Польщі затримали екс-очільника Укравтодору Славоміра Новака за підозрою в корупції, управлінні організованою злочинною групою і відмиванні грошей. Згодом НАБУ і САП провели обшуки в офісах Украавтодору і в приміщеннях компаній-учасниць тендерів державної агенції. Також обшуки відбулися на території Польщі. 

22 липня польський суд заарештував Новака на три місяці.

28 липня НАБУ і САП повідомили підозру ще одному фігуранту справи Новака. Його згодом теж арештували.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро