Компанія EOS Data Analytics українського підприємця Макса Полякова отримала грант від Європейської Комісії на розробку систем аналізу супутникових даних при видобутку корисних копалин в Європі.
Про це повідомили в прес-службі компанії.
Загальний бюджет 3-річного проекту Goldeneye становить 8,3 мільйона євро. Основне завдання програми Goldeneye – поліпшити безпеку і знизити вплив гірничодобувної промисловості на навколишнє середовище, а також підвищити ефективність шахт і кар'єрів за рахунок комбінованого моніторингу з космосу і на землі.
"З Goldeneye ми не вирішуємо тільки одну проблему. Наша мета – об'єднати різні технології в платформу, яка може запропонувати інноваційні рішення як для бізнесу, так і для урядів і справити позитивний вплив на гірничодобувну промисловість в цілому", – говорить координатор проекту Марко Паавола з VTT.
Проект Goldeneye почнеться на п'яти пілотних майданчиках: рудник Пюхясалмі (Pyhäsalmi) в Фінляндії, рудник Трепча (Trep?a Mines Complex) в Косово, регіони Рудних Гор в Німеччині і округ міста Панагюріште в Болгарії, а також мідний рудник Рошіа-напування (Ro?ia Poieni) в Румунії.
За умовами програми Goldeneye, EOS Data Analytics забезпечить обробку даних із супутників.
Крім українських фахівців, в проект Goldeneye будуть залучені 16 європейських компаній, а координувати роботу об'єднаної групи буде Дослідницький Центр VTT, розташований в Фінляндії.
Як повідомляли "Українські Реалії", кількість діючих нафтових і газових бурових установок в світі в липні знизилося до рекордного мінімуму.