ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна ризикує залишитися без соняху

Україна ризикує залишитися без соняху

547

Фото: photographers.ua

Науковці наполягають: південь України завжди був зоною ризикованого землеробства

Південь України втрачає соняшник. Фермери збирають об’єми врожаю в кращому випадку втричі менше, ніж очікували. Культура просто згорає через цьогорічну посуху, пишуть "Подробиці".

Ті господарства, що вже почали збирати олійні рослини, отримують у кращому разі приблизно шість центнерів з гектара. Такі обсяги не окупають вкладених грошей, але фермери радіють і цьому, адже деякі поля вони взагалі втратили.

"Весняний період був малий на опади. Починаючи з листопада кількість опадів була менше половини норми. Норма і вище норми було лише у лютому і квітні. В основному це посуха",  розповідає Роман Мурмило, провідний синоптик Миколаївського обласного центру з гідрометеорології.

Читайте також: Мінекономіки та учасники зернового ринку погодили граничні обсяги експорту пшениці

Науковці наполягають: південь України завжди був зоною ризикованого землеробства. Зі зміною клімату очікувати багато не варто. Крім того, вони переконані: до неврожаїв доклали руку й самі фермери, які часто порушують норми сівозміни, а це висушує ґрунт.

Через неврожаї соняшнику цього року Україна може втратити позиції світового лідера з експорту рослинної олії. Держава недоотримає валютних надходжень, фермери залишаться без запланованих доходів, а отже будуть змушені економити на наступних посівах. І надалі, можливо, відмовляться вирощувати олійні.

Як повідомляли "Українські Реалії", українські експортери за результатами 2019/2020 маркетингового року (МР) поставили на зовнішні ринки рекордні 57,2 млн т зернових, зернобобових та борошна, що на 6,8 млн тонн більше, ніж минулого МР, коли експорт склав 50,4 млн тонн.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро