ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Ощадбанк замовив обладнання на 62 млн грн у фірми, яку звинувачують у привласненні грошей держбанків

Ощадбанк замовив обладнання на 62 млн грн у фірми, яку звинувачують у привласненні грошей держбанків

1347
Ощадбанк замовив обладнання на 62 млн грн у фірми, яку звинувачують у привласненні грошей держбанків 1 Ощадбанк замовив обладнання на 62 млн грн у фірми, яку звинувачують у привласненні грошей держбанків 2

Фото: з відкритих джерел

Державний Ощадбанк замовив спеціального обладнання на майже 62 млн  грн дочірньому підприємству "Ес Енд Ті Україна", яка фігурує в кількох кримінальних провадженнях щодо привласнення грошей державних банків.

Відповідну угоду сторони підписали 12 серпня, інформує "Слідство.Інфо" з посиланням на дані порталу публічних закупівель ProZorro.

За умовами договору замовник повинен перерахувати 80 % авансу, а решту суми — після постачання товару. Компанія має півроку, щоб здійснити постачання обладнання.

Йдеться про два комплекти систем збереження даних IBM Flash System 7200, які загалом коштують 61,6 млн грн, а також один комплект для розширення існуючого сервера за 234,5 тис. грн.

За даними видання, цій угоді передував конкурс. Єдиним конкурентом фірми "Ес Енд Ті Україна" була компанія "Аваліс", пропозиція якої була на 48 тис. грн вищою. "Обидві компанії фігурують у розслідуванні Головного слідчого управління Нацполіції щодо схеми заволодіння грошима Ощадбанку", — йдеться в розслідуванні.

Згідно з ухвалою Печерського райсуду Києва від 25 квітня 2019 року, цю справу почали розслідувати наприкінці 2017 року.

За версією правоохоронців, службовці Ощадбанку організували схему у змові із керівниками приватних фірм. Впродовж 2016–2019 років представники банку, організовуючи тендери, начебто надавали перевагу компаніям, які значно завищували вартість товарів та послуг. Потім представники цих фірми нібито переводили отримані гроші в готівку, частину якої передавали службовцям Ощадбанку. Серед компаній, які фігурують в цій справі, вказані "Ес Енд Ті Україна" та "Аваліс".

Також "Ес Енд Ті Україна" є фігурантом ще одного кримінального провадження щодо привласнення грошей іншого державного банку — Укргазбанку. Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва. Розслідувати її почали у січні 2018 року.

За даними слідства, службовці Укргазбанку спільно з представниками "Ес Енд Ті Україна" привласнили гроші банку, ключовим акціонером якого є держава. Останні начебто перемагали на тендерах у 2017–2018 роках, пропонуючи товари та послуги за завищеними цінами. Так, слідчі стверджують, що Укргазбанк закупив у цієї фірми послуги з підтримки обладнання та програмного забезпечення на понад 3 млн грн.

Повідомляється, що засновником "Ес Енд Ті Україна" є кіпрська компанія "Сандт Холдінг Лімітед", а кінцевим бенефіціаром — австрієць Вольфганг Фюрлінгер. Очолює фірму вже майже 20 років Юрій Лисецький, який, за даними видання "Наші гроші",  був бізнес-партнером екс-голови Укртелекому Григорія Дзекона і Євгена Зиміна. 

Нагадаємо, у серпні Ощадбанк відмовив Центренерго в наданні кредиту на закупівлю палива.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро