ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна розпочне використовувати кредит від Польщі у € 100 млн на інфраструктуру прикордоння

Україна розпочне використовувати кредит від Польщі у € 100 млн на інфраструктуру прикордоння

377

Фото: Укрінформ

€ 60 млн підуть на ремонт та облаштування доріг, € 40 млн — на облаштування пунктів пропуску на кордоні
З виділених Польщею 100 мільйонів євро за програмою "Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні" 60 мільйонів підуть на ремонт та облаштування доріг, 40 мільйонів — на облаштування пунктів перетину на кордоні.

Про це розказали на брифінгу в Кабінеті міністрів України, повідомляє Укрінформ.

"Зрозуміло, що кредит надзвичайно вигідний, тому що він на 30 років, 5 років  пільгового періоду, відсоткова ставка 15 %  це дуже хороша ставка. І ми ж розуміємо, що 100 мільйонів євро  це понад 3 мільярди гривень для двох областей Львівської і Волинської, левова частка, звичайно, на Львівську, це дуже великі вкладення в дорожнє будівництво. 60 мільйонів євро буде використано для підходів до пунктів перетину, 40 мільйонів євро  на самі пункти перетину. Українська держава буде погашати лише ПДВ, це близько 20%",  сказав Немчінов.

Зазначається, що Львівщина ще 2015 року чекала на ці кошти, але втілювати проект почали лише цього року.

"Історія з цими коштами тягнеться давно. Договір про надання кредиту на 100 мільйонів євро між урядом України та урядом Республіки Польща було укладено ще 2015 року. Ратифіковано у 2016-му. І, як бачимо, лише зараз почали роботи",  повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бочко.

Президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський підкреслив, що головне зараз  налагодити нормативно-правову базу і фінансову систему, адже країни Європи працюють за дещо іншими фінансовими вимогами і критеріями ніж Україна.

"Це є певний інструментарій залучення коштів, як на мене, в цілому світі коштів не бракує, це один з варіантів правильно їх залучати і використовувати. Це є пілотний проект "Запроектуй-Збудуй". Тут є ще багато нюансів, але ми працюємо на те, щоб світові фінансові установи зрозуміли, що тут можна вкладати кошти і вони працюють і з державою Україна можна мати справу",  сказав Сиротинський.

Як повідомляли "Українські реалії", раніше в рамках люблінського трикутника Україна, Польща і Литва розпочали новий формат співпраці.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро