Про це розказали на брифінгу в Кабінеті міністрів України, повідомляє Укрінформ.
"Зрозуміло, що кредит надзвичайно вигідний, тому що він на 30 років, 5 років — пільгового періоду, відсоткова ставка 15 % — це дуже хороша ставка. І ми ж розуміємо, що 100 мільйонів євро — це понад 3 мільярди гривень для двох областей Львівської і Волинської, левова частка, звичайно, на Львівську, це дуже великі вкладення в дорожнє будівництво. 60 мільйонів євро буде використано для підходів до пунктів перетину, 40 мільйонів євро — на самі пункти перетину. Українська держава буде погашати лише ПДВ, це близько 20%", — сказав Немчінов.
Зазначається, що Львівщина ще 2015 року чекала на ці кошти, але втілювати проект почали лише цього року.
"Історія з цими коштами тягнеться давно. Договір про надання кредиту на 100 мільйонів євро між урядом України та урядом Республіки Польща було укладено ще 2015 року. Ратифіковано у 2016-му. І, як бачимо, лише зараз почали роботи", — повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бочко.
Президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський підкреслив, що головне зараз — налагодити нормативно-правову базу і фінансову систему, адже країни Європи працюють за дещо іншими фінансовими вимогами і критеріями ніж Україна.
"Це є певний інструментарій залучення коштів, як на мене, в цілому світі коштів не бракує, це один з варіантів правильно їх залучати і використовувати. Це є пілотний проект "Запроектуй-Збудуй". Тут є ще багато нюансів, але ми працюємо на те, щоб світові фінансові установи зрозуміли, що тут можна вкладати кошти і вони працюють і з державою Україна можна мати справу", — сказав Сиротинський.
Як повідомляли "Українські реалії", раніше в рамках люблінського трикутника Україна, Польща і Литва розпочали новий формат співпраці.