ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,19
EUR 32,03
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. НБУ готує проект закону, який врегулює діяльність колекторів

НБУ готує проект закону, який врегулює діяльність колекторів

209

Фото: pravda.com.ua

Поява Реєстру колекторських компаній стане однією з ключових запланованих змін для ринку - Рожкова

Національний банк планує створити реєстр колекторських компаній і оновити підходи до регулювання роботи цього бізнесу в Україні.

Про це перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила в ході зустрічі з представниками небанківського фінансового сектора, передає прес-служба регулятора.

За її словами, існує певна неврегульованість у законодавстві самої суті і правил колекторської роботи. Крім того, Нацбанк за місяць отримав 535 звернень громадян, що стосуються дій колекторських компаній, за підсумками їх розгляду були встановлені випадки грубого порушення діями колекторів вимог законодавства.

Заступниця голови НБУ повідомила, що наразі готується проект закону, який врегулює діяльність колекторських компаній.

"У цьому проекті закону для колекторської компанії з'явиться вимога щодо дотримання нею правил етичної поведінки з боржником... У разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу і санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній",  зазначила Рожкова.

Вона уточнила, що поява Реєстру колекторських компаній стане однією з ключових запланованих змін для ринку. У ньому буде систематизовано перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність, а виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і фінансовим компаніям укладати договори з виключеною установою.

Крім того, власникам і керівникам такої компанії можуть заборонити займатися колекторською діяльністю протягом року.

Рожкова підкреслила, що виключення з Реєстру є однією із запланованих заходів впливу НБУ у відповідь на незаконні колекторські дії, до якої регулятор може вдатися у разі, якщо учасник ринку не реагує на письмові вимоги і штрафні санкції за порушення вимог законодавства при взаємодії з боржником.

Національний банк також встановить додаткові вимоги щодо етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів, в тому числі в частині контролю дій залучених колекторських компаній і рекомендації щодо усунення порушень. Також будуть описані підходи до взаємодії колекторських компаній з боржниками.

У цьому контексті вже найближчим часом НБУ планує розробити методичні рекомендації з етичного поводження під час здійснення колекторської діяльності.

Як повідомляли "Українські Реалії", Катерина Рожкова вважає, що система колегіального ухвалення рішень в Національному банку не дозволить окремим персоналіям керувати регулятором у ручному режимі.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро