Раніше зростання цін на житло було пов’язане з високим попитом на нерухомість у європейських столицях. Однак після обмежень, спричинених пандемією COVID-19, ціни поступово почали повертатися до вихідного рівня, повідомляє finance.ua.
В Європі містами з найдорожчою орендою житла стали Валетта (+1,1% у річній динаміці, близько 942 фунтів стерлінгів на місяць), Вільнюс (+10%) і Варшава (+9,2%).
Серед найдорожчих по оренді житла міст фахівці також назвали Копенгаген (+8,7%), Стокгольм (+7,7%) і Афіни (+6,9%).
Водночас, як зазначає видання, найпомітніше орендна плата знизилася в Будапешті (-2,8%) і Празі (-2,1%).
Читайте також: Іпотека під загрозою: в Україні продовжили мораторій на стягнення майна за валютними кредитами
За інформацією аналітиків, спочатку зростання цін на житло було пов’язане з високим попитом на нерухомість у цих містах.
Однак після обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, ціни поступово почали повертатися до вихідного рівня. Фахівці стверджують, що таке орендне затишшя – найкращий час для переїзду.
Раніше Євростат опублікував дані про ставки оренди житла починаючи з 2007 року. Найбільше вони подешевшали в Греції (-36%), Румунії (-24%) і Ірландії (-17,5%).
Як раніше повідомляли "Українські Реалії", президент Володимир Зеленський вважає, що громадяни України повинні мати можливість придбати житло в кредит під 10 % річних, тому що банківські ставки за іпотекою, які існували досі, — непіднімні для багатьох українських сімей.