ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Суд арештував головний офіс проблемного банку "Аркада"

Суд арештував головний офіс проблемного банку "Аркада"

710

Фото: з відкритих джерел

Правління Національного банку України (НБУ) віднесло банк "Аркада" до категорії проблемних, а суд наклав арешт на головний офіс фінустанови у Києві.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 19 серпня, інформує Finbalance.

Також регулятор запровадив особливий режим контролю за діяльністю банку "Аркада" та призначив куратора. 

Зазначається, що суд на вимогу Фонду гарантування вкладів арештував  головний офіс банку площею 14,1 тис. кв. метрів, який розташовано у центрі Києва, та земельну ділянку під ним площею 0,53 га.

Крім того, суд заборонив власнику цих об’єктів нерухомості вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження майна, перехід права власності, надання в забезпечення тощо, а також заборонив держреєстраторам вчиняти відповідні реєстраційні дії.

У держреєстрі речових прав на нерухоме майно власником будівлі банку "Аркада" та земельної ділянки під ним вказаний Олег Нелін. Також у держреєстрі вказано, що Нелін передав вказане нерухоме майно в іпотеку Тарасу Бурдейному. Цих двох осіб пов’язують з розшукуваним Миколою Злочевським — екс-міністром екології часів Януковича, власником газовидобувної компанії Burisma.

За даними НБУ, станом на 1 червня 2020 року власником 74,8 % акцій банку "Аркада" був Костянтин Паливода.

У судових матеріалах зауважується, що у вересні 2019 року банк "Аркада" передав в іпотеку Неліну свій офіс та земельну ділянку під ним як забезпечення боргових зобов’язань ТОВ "Будеволюція" (особа, пов’язана з банком "Аркада"; забудовник ЖК "Патріотика" та "Патріотика на Озерах" — УР) за договором позики на 260 млн грн. Ринкова вартість офісу становить 554,8 млн грн, земельної ділянки — 65,6 млн грн.

За оцінками Фонду гарантування вкладів, "Аркада" безоплатно позбавився свого майна на суму понад 600 млн грн, "маючи проблеми з ліквідністю, що ставить під загрозу інтереси вкладників та вказані дії спрямовані на порушення їхніх конституційних прав".

Тому Фонд планує звернутися до суду з позовом до банку "Аркада", ТОВ "Будеволюція" та згаданих фізосіб про визнання недійсними відповідного договору позики та іпотечного договору.

Нагадаємо, у травні та липні 2020 року під Нацбанком, Офісом президента й  КМДА відбулися мітинги інвесторів житлових проектів банку "Аркада".

За інформацією банку, він зупинив будівництво трьох житлових масивів у Києві ("Патріотика", "Еврика", "Патріотика на озерах"), у спорудження квартир в яких вклали кошти більш ніж 12 тис. громадян.

Наразі правоохоронці розслідують кримінальні провадження щодо можливих зловживань під час реалізації будівельних проектів банку "Аркада".

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро