У липні 2020 року державний борг розвинених країн досяг 128 % світового ВВП. Попередній максимум цього показника було зафіксовано 1946 року і становив 124 %.
Про це повідомило американське видання The Wall Street Journal.
Нинішнє зростання держборгу, як пишуть у виданні, пов'язане з витратами на боротьбу з пандемією коронавірусу.
До кінця 1950-х років економіка зростала в середньому приблизно на 5 % на рік у Франції та Канаді, майже на 6 % в Італії та більш ніж на 8 % у Німеччині та Японії. У США щорічний підйом становив приблизно 4 %.
"Нам пощастить, якщо в наступне десятиліття темпи становитимуть хоча б половину від цих", — сказав Натан Шитс, колишній заступник міністра фінансів США.
Як пише видання, до початку 1960-х років всі держави G7 показували приріст населення на 1 % чи більше. Наразі ж у жодній з семи найбільших країн світу зростання цього показника не досягає 1 %, а в Японії та Італії він знижується.
З 1980-х років борг США, Японії та європейських держав збільшувався переважно через витрати на охорону здоров'я та пенсії. На прикладі Японії можна побачити, що борг може збільшуватися протягом тривалого часу, значно перевищуючи 200 % ВВП і не спричиняючи при цьому фінансової кризи.
Нагадаємо, у липні 2020-го держборг України зріс до 85 млрд доларів.