Верховна Рада ратифікувала угоду, необхідну для отримання Україною 1,2 млрд євро кредиту від Європейського союзу.
За відповідний президентський законопроект № 0063 проголосували 248 народних депутатів, інформують "Українські Реалії".
У документі вказано, що реалізація відповідного меморандуму відкриває для України можливість отримання пільгового кредитування на суму 1,2 млрд євро в межах нової програми макрофінансової допомоги ЄС (МФД). Зазначена допомога стане доступною для України після підписання сторонами Меморандуму про взаєморозуміння і Кредитної угоди та їх подальшої ратифікації.
"Це рішення дасть змогу Україні вже зараз отримати перший транш сумою 600 млн євро", — написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.
Очікується, що відсоткова ставка запозичення за новою програмою на строк до 15 років становитиме до 2 % річних. "Однак конкретний її розмір стане відомим тільки під час виходу Європейської комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж відсотковою ставкою", — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Нагадаємо, у квітні 2020 року Рада ЄС погодила виділення Україні 1,2 млрд євро позики для подолання економічних та соціальних наслідків епідемії коронавірусу.