ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Китайская CNBM відкликає позов проти України на $500 млн після зниження "зеленого" тарифу

Китайская CNBM відкликає позов проти України на $500 млн після зниження "зеленого" тарифу

358

Фото: radiotrek.rv.u

Китайська держкорпорація CNBM, яка володіє низкою сонячних електростанцій в Україні, має намір відкликати позов до міжнародного арбітражу на 500 млн доларів у зв'язку зі скороченням "зеленого" тарифу.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус у інтерв'ю виданню Oilpoint.

"Вони [CNBM] пообіцяли, що, окрім того, що не будуть подавати нові арбітражі відносно України, також відкличуть попередній на 500 млн доларів. За умови урізання ["зеленого" тарифу] на 5 % вони обіцяли відкликати цей позов. Ми вже отримали від них офіційне повідомлення, що арбітраж вони відкликають", — сказав Герус.

Читайте також: "Зелені" іноземні інвестори готують позови проти України

За його словами, китайська компанія пішла на поступки після того, як Верховна Рада ухвалила закон щодо зниження "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій потужністю більше ніж 10 МВт на 5 %. "Їх ["зелені" тарифи] у 2015 році вже урізали на 45 %, зараз урізали ще на 5 %. Тобто сумарно урізали на 50 %, це вже друге урізання", — пояснив глава профільного комітету.

Він також повідомив, що перші СЕС в Україні, яким 2015 року урізали "зелений" тариф на 45 %, ще не окупилися. "Коли ці СЕС будувались, інвестиції на 1 МВт були у три рази вищими, аніж зараз", — зазначив Герус.

Нагадаємо, у травні 2020 року китайська CNBM повідомила про початок міжнародних судових процесів щодо всіх причетних до незаконних дій з її активами в Україні.

21 липня Верховна Рада ухвалила законопроект № 3658 щодо підтримки виробництва "зеленої" енергії. Згідно з ним, для СЕС, введених в експлуатацію до 31 березня 2013 року і потужністю більше ніж 10 МВт, "зелений" тариф знижується на 5 %. 31 липня президент Зеленський підписав цей закон.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро