ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Кабмін затвердив список об'єктів, заборонених до приватизації

Кабмін затвердив список об'єктів, заборонених до приватизації

627

Фото: agropolit.com

Кабінет міністрів схвалив законопроект "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Його передадуть на розгляд Верховної Ради.

Документ уряд ухвалив на засіданні 26 серпня, повідомляє кореспондент "Українських Реалій".

Міністр економіки Ігор Петрашко зазначив, що насамперед приватизації не підлягають підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави, а також підприємства, діяльність яких має важливе значення для суспільства.

За даними "РБК-Україна", вказаний законопроект було підготовлено до засідання уряду 12 серпня, але тоді був знятий з розгляду. 

В оновленому документі пропонується затвердити переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, зокрема:

  • перелік акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50 % + 1 акція та не підлягає приватизації — 9 об'єктів. До нього увійшли Нафтогаз України та Укрпошта;
  • перелік господарських товариств та об’єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 %, державних комерційних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації  — 74 об'єктів. До списку потрапили Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, Оператор газотранспортної системи України, Східний гірничо-збагачувальний комбінат;
  • перелік об'єктів культури та спорту, що не підлягають приватизації  — 474 об'єктів (на засіданні 12 серпня планувалося включити 116 об'єктів);
  • перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства — 102 об'єктів (на засіданні 12 серпня планувалося включити 105 об'єктів).

Як повідомляли "Українські Реалії", 12 серпня Кабмін передав до Фонду держмайна приблизно 200 підприємств для приватизації.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що приватизаційна стратегія уряду передбачає збереження під контролем держави 300 держпідприємств з більш ніж 3000 підприємств, що працюють в країні.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро