ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. НКРЕКП підвищила відповідальність за небаланси на ринку газу

НКРЕКП підвищила відповідальність за небаланси на ринку газу

597

Фото: zik.ua

Крім цього, вводиться диференційований підхід до визначення розмірів допустимого відхилення залежно від обсягів небалансу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни до Кодексів газотранспортної та газорозподільної систем. Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила на засіданні 26 серпня.

Змінами знижуються розміри допустимого відхилення для замовників послуг транспортування газу, а також підвищуються величини коригування.

Постановою передбачається зменшення розміру допустимого відхилення (для замовників послуг транспортування з 10 % до 3 %, а для замовників послуг транспортування, що є операторами газорозподільних систем, з 15 % до 7,5 %).

Читайте також: Премії членів наглядової ради Нафтогазу обмежили сумою у 2,9 млн грн — Гончаренко

Крім цього, вводиться диференційований підхід до визначення розмірів допустимого відхилення залежно від обсягів небалансу. Так, у випадку небалансів від 3 % до 5 % (включно) (для операторів газорозподільної системи від 7,5 % до 15 % (включно) застосовується величина коригування у розмірі 10 %; та у випадку небалансів більше ніж 5 % (для операторів газорозподільної системи більше ніж на 15 %) застосовується величина коригування у розмірі 20 %.

В обґрунтуванні проекту постанови йдеться, що за інформацією ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" на сьогодні замовники послуг транспортування навмисно вчиняють дії, які спричиняють позитивні та негативні небаланси залежно від кон’юнктури ринку природного газу та плати за небаланс.

Голова ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) Сергій Макогон на засіданні комісії сказав, що трейдери відібрали у ОГТСУ за травень-липень 1 млрд кубометрів газу. При цьому він зазначив, що ці обсяги оплачуються, але ситуація ненормальна.

Як повідомляли "Українські Реалії", Антимонопольний комітет України (АМКУ) веде розслідування щодо завищених цін на газ з боку “Нафтогазу України”, а також інших учасників ринку, які користуються монопольним становищем.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро