ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Нацбанк пояснив, як оформлювати кредитні онлайн-договори

Нацбанк пояснив, як оформлювати кредитні онлайн-договори

565

Фото: iStock

Кредитний онлайн-договір з використанням одноразового пароля є рівноцінним звичайному паперовому. 

Про це йдеться в роз'ясненні прес-служби Національного банку України (НБУ).

"За законом однотипний пароль має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис (Закон України "Про електронні довірчі послуги"). Тому не варто нехтувати своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо його укладено в онлайн-форматі", —  зазначає регулятор.

У разі виникнення заборгованості за кредитом, укладеним онлайн, інформація потрапляє до колекторів. "Так відбувається через те, що під час укладання договору на веб-сайті ви поставили "галочку" навпроти рядка "підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, у тому числі їх передання до бюро кредитних історій", — пояснюють в НБУ.

Зазначається, що така згода є підставою для фінансової установи передавати інформацію про клієнта до колекторської компанії, якщо він не виконує свої зобов’язання. У результаті колектор може телефонувати за вказаними в анкеті номерами телефону та надсилати листи клієнту. До того ж інформація буде також доступна бюро кредитних історій. У майбутньому це ускладнить отримання нового кредиту.

У Нацбанку також радять усім, хто планує брати кредит, уважно читати умову договору, особливо, якщо він оформлюється онлайн. Регулятор зауважує, що в документі повинні бути прописані всі умови кредиту — відсоткова ставка, можливі комісії та додаткові платежі, штрафні санкції в разі прострочення виплат. 

Також центробанк звертає увагу, що якщо клієнт бере кредит, більший за мінімальну зарплату (наразі 4723 грн), строком більше ніж на один місяць, то фінкомпанія має надати йому не лише договір, але й паспорт споживчого кредиту. "У такому паспорті зазначається реальна річна процентна ставка та додаткові комісії", — йдеться у роз'ясненні.

Якщо ж фінансова компанія не виконує умови договору, то Нацбанк радить писати скаргу на ім'я керівництва цієї фінустанови. Якщо відповіді немає — тоді звертатись до НБУ.

Нагадаємо, 11 серпня Нацбанк ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про споживчі кредити та депозити в рекламі.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро