ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. В Україні посилять контроль за тим, як бізнес оформлює співробітників

В Україні посилять контроль за тим, як бізнес оформлює співробітників

568

Фото: ur-assistent.ru

З 1 вересня поточного року Держслужба з питань праці посилить контроль за тим, як компанії оформлюють трудові відносини з працівниками.

Про це повідомляє прес-служба Держпраці.

У відомстві зазначили, що приводом для цього став карантин, в результаті чого в Україні різко зменшилася кількість офіційно зайнятого населення, а роботодавці почали частіше використовувати незадекларовану працю. Зокрема, у травні 2020 року кількість працівників була майже на півмільйона меншою, ніж за аналогічний місяць минулого року. 

Наголошується, що насамперед перевірятимуть тих роботодавців, в яких є високі ризики використання найманої праці без укладення трудового договору. Виявляти такі компанії будуть, ґрунтуючись на інформації від держорганів і місцевої влади.

У Держпраці попереджають, що розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може становити 141 тис. грн. "Тобто замість сплати штрафу за одного неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за чотирьох працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні", — повідомили у контролюючому органі.

Нагадаємо, за даними Державної служби зайнятості, за період дії карантину — з 12 березня по 4 серпня — приблизно 406 тисяч українців отримали статус безробітних

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро