Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження у справі "Роттердам+" через відсутність доказів про винуватість підозрюваних осіб та складу злочину.
Про це повідомила прес-служба САП у Facebook.
Зазначається, що комісійна судово-економічна експертиза не підтвердила інформацію про завдання збитків споживачами електричної енергії у результаті введення формули "Роттердам+" і як наслідок завищення фактичної вартості проданої Енергоринком електричної енергії з Оптового ринку електроенергії. "Приписи до п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, є обов’язковими для доказування у кримінальному провадженні", — наголосили у САП.
В антикорупційному відомстві заявили, що вичерпали можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді. "З огляду на викладене, складено постанову, відповідно до якої 27.08.2020 кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення", — повідомили в САП. При цьому наголошується, що справу в повному обсязі не закрито і триває досудове розслідування.
Нагадаємо, що на початку серпня 2020 року закінчився термін досудового розслідування у справі "Роттердам+". Прокуратура не змогла передати справу до суду. Там пояснили, що розслідування зупинили через необхідність отримати відповіді на запити про міжнародну правову допомогу. Однак 3 серпня журналіст Юрій Бутусов повідомив, що САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме — експертизи про завдання збитку.
У серпні 2020 року Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії.
Всього у цій справі фігурують шестеро осіб, зокрема колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк.
Довідка: Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля з метою встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів протягом 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам — Роттердам — Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.