ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. САП закрила справу "Роттердам+" — не виявлено складу злочину

САП закрила справу "Роттердам+" — не виявлено складу злочину

564

Фото: slovoidilo.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження у справі "Роттердам+" через відсутність доказів про винуватість підозрюваних осіб та складу злочину.

Про це повідомила прес-служба САП у Facebook.

Зазначається, що комісійна судово-економічна експертиза не підтвердила інформацію про завдання збитків споживачами електричної енергії у результаті введення формули "Роттердам+" і як наслідок завищення фактичної вартості проданої Енергоринком електричної енергії з Оптового ринку електроенергії. "Приписи до п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, є обов’язковими для доказування у кримінальному провадженні", — наголосили у САП.

В антикорупційному відомстві заявили, що вичерпали можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді. "З огляду на викладене, складено постанову, відповідно до якої 27.08.2020 кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення", — повідомили в САП. При цьому наголошується, що справу в повному обсязі не закрито і триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що на початку серпня 2020 року закінчився термін досудового розслідування у справі "Роттердам+". Прокуратура не змогла передати справу до суду. Там пояснили, що розслідування зупинили через необхідність отримати відповіді на запити про міжнародну правову допомогу. Однак 3 серпня журналіст Юрій Бутусов повідомив, що САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме — експертизи про завдання збитку.

У серпні 2020 року Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії.

Всього у цій справі фігурують шестеро осіб, зокрема колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк. 

Довідка: Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля з метою встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів протягом 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам — Роттердам — Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла. 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро