ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна та ЄС готуються до проведення 22-го саміту в Брюсселі

Україна та ЄС готуються до проведення 22-го саміту в Брюсселі

483

Фото: прес-служба президента України

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн провели телефонну розмову

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Сторони обмінялися думками щодо епідеміологічної ситуації. Президент України подякував за досягнуту домовленість про вакцину, коли вона буде виготовлена. Він також зазначив, що Україна готова до міжнародної співпраці з виробництва дієвої вакцини.

"Ми вивчаємо можливість трансферу технологій та швидкого розгортання локалізованого виробництва вакцин в Україні. Маємо для цього кілька потужних фармацевтичних підприємств. Ми готові до масового виробництва вакцини. Розраховуйте на нас",  — заявив Зеленський.

Співрозмовники також зробили акцент на підготовці до 22-го Саміту Україна   Європейський Союз, який має відбутися 1 жовтня у Брюсселі.

Володимир Зеленський наголосив, що українська сторона налаштована на тісну взаємодію з інституціями ЄС, аби забезпечити максимальну результативність Саміту.

Відбувся обмін думками з основних питань порядку денного Україна   ЄС та подальших кроків, необхідних для зміцнення стратегічного партнерства й поглиблення економічної інтеграції між Україною та Європейським Союзом. Володимир Зеленський висловив сподівання, що Спільна заява, яку буде ухвалено за підсумками Саміту, відображатиме високий рівень амбіцій України та ЄС щодо подальшої розбудови відносин.

"Україна і ЄС, попри об’єктивні труднощі, пов’язані з пандемією COVID-19, продовжують економічну інтеграцію та зміцнюють стратегічне партнерство. Найближчим часом Верховна Рада ухвалить низку законів щодо виконання Угоди про асоціацію. Під час Саміту Україна буде готова обговорити прогрес у виконанні Угоди та ключових реформ",  — констатував президент України.

Урсула фон дер Ляєн наголосила на повній підтримці інтеграції України до Європейського Союзу.

Глава держави відзначив важливість рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в обсязі 1,2 мільярда євро для підтримки макроекономічної стабільності та процесу реформ. Висловив сподівання, що перший транш макрофінансової допомоги ЄС обсягом 600 мільйонів євро виділять найближчим часом без додаткових умов.

"Уряд України вже розпочав роботу над виконанням умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб уже до кінця цього року можна було отримати другий транш макрофінансової допомоги",   поінформував президент.

Окрему увагу співрозмовники приділили безпековій ситуації на сході України. Володимир Зеленський розповів Президенту Європейської комісії про перебіг переговорів у Мінському й Нормандському форматах. Глава держави подякував за незмінну підтримку України з боку ЄС у питанні відновлення суверенітету й територіальної цілісності.

Урсула фон дер Ляєн наголосила на тому, що Євросоюз повністю підтримує виконання Мінських угод. Вона привітала Президента України й високо оцінила його зусилля у досягненні перемир’я, яке триває вже 33-й день, впродовж яких не було бойових втрат. Вона відзначила, що ЄС вважає неприйнятною тимчасову окупацію Кримського півострова, та висловила думку, що зустріч лідерів країн Нормандського формату, яка є надзвичайно важливою, треба провести якомога швидше.

"Дякую за цю підтримку. Ми очікуємо зустрічі лідерів країн Нормандського формату скоро після зустрічі наших радників. Ми дуже хочемо зберегти режим всеосяжного та постійного припинення вогню. Ми робимо все, щоб просуватися вперед до закінчення війни",   наголосив президент України.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також обмінялися думками щодо розвитку ситуації в Білорусі. Співрозмовники констатували спільність підходів України та ЄС щодо вирішення внутрішньополітичної кризи в Білорусі.

Як повідомляли "Українські Реалії", Верховна Рада ратифікувала антикризовий кредит від ЄС на 1,2 мільярда євро.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро