ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Рада Європи побачила прогрес України в боротьбі з відмиванням грошей

Рада Європи побачила прогрес України в боротьбі з відмиванням грошей

341

Фото: Unsplash

Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму "підняв" Україну у своєму рейтингу

Україна покращила позиції у рейтингу Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (Moneyval).

Про це повідомляє з посиланням на звіт Moneyval "Європейська Правда".

У своїй новій доповіді Moneyval проаналізував зусилля України щодо вдосконалення заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму з моменту останнього такого оцінювання у грудні 2017 року.

Зазначається, що через велику кількість недоліків, виявлених в кількох областях, Україна звітує перед Moneyval в рамках розширеної процедури подальших дій. Moneyval вивчила низку законодавчих, нормативних та інституційних заходів, вжитих Україною для усунення цих недоліків.

Читайте такожСвітовий банк призупиняє публікацію рейтингу Doing Business через порушення

Комітет відзначає прогрес України у двох ключових напрямках: удосконалення кримінально-правових норм, що стосуються злочину фінансування тероризму; посилення санкцій щодо фінансових установ та інших суб'єктів за недотримання законодавства про протидію відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.

"Позитивні кроки української влади спонукали Moneyval присвоїти Україні більш високі міжнародні рейтинги відповідності у згаданих напрямках; вони були переглянуті з "частково відповідає" на "значною мірою відповідає",  йдеться у звіті.

Водночас Moneyval не задовольнив прохання України про підвищення рейтингів ще за чотирма напрямками: фінансові санкції, пов'язані з тероризмом; фінансові санкції, пов'язані з поширенням зброї; регулювання і нагляд за нефінансовими професіями; ведення національної статистики з протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.

"Зусилля України в цих напрямках не були визнані достатніми для того, щоб виправдати зміну рейтингів", — зазначає комітет.

Moneyval вирішив, що Україна залишиться в рамках розширеної процедури подальших дій. Країна повинна буде відзвітувати перед комітетом про подальший прогрес у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.

Як повідомляли "Українські Реалії", раніше Україна очолила рейтинг прозорості публічних закупівель, який сформував Інституту розвитку свободи інформації (IDFI, Грузія).

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро