ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Першість серед валют світу 2020 року починає займати євро

Першість серед валют світу 2020 року починає займати євро

631

Фото: Unsplash

Долар поступається "троном"

Євро зросло більш ніж на 10 % щодо основних валют світу з початку поширення пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє Bloomberg.

Серед причин зростання загальноєвропейської валюти у світі називають дії Європейського Союзу у відповідь на економічні виклики, пов'язані з коронакризою, а також  дії Федеральної резервної системи, зокрема зниження облікової ставки, які послабили долар. Наразі хедж-фонди роблять ставку на черговий стрибок євро до 1,25 долара за євро після виборів в США.

Читайте такожНБУ спростив валютний нагляд за операціями експортерів

Як пише видання, стратеги Mizuho International цього разу присвоїли титул "короля валют" євро, хоча він зазвичай дістається долару. Невизначеність щодо президентських виборів у США в листопаді також є фактором, який підсилює привабливість європейських активів.

Видання додає, що долар, як правило, зростає після президентських виборів у США. Але експерти припускають, що за умови виграшу кандидата від демократів Джо Байдена, про що наразі свідчать соцопитування, долар може істотно просісти. Це пояснюється тим, що Байден пропонує підвищити податки для заможних американців та корпоративних компаній.

Журналісти припускають, що не тільки вибори впливатимуть на курс. До факторів варто віднести темпи відновлення економіки й успіхи в контролі за поширенням пандемії. Наразі ЄС випереджає США щодо відновлення після весняної кризи, а США продовжують лідирувати в рейтингу за найбільшою кількістю хворих. У центрі уваги і позиція Федеральної резервної системи, голова якої Джером Пауелл заявив, що інфляція в США зросте.

Що ж буде з євро? Деякі інвестори роблять ставку на те, що євро зміцниться до курсу 1,28 долара — це на 8 % вище, ніж зараз, і це був би найвищий рівень з 2014 року. А хедж-фонди очікують курс в 1,25 долара за 1 євро, пише Bloomberg. Опитані виданням аналітики не такі оптимістичні та дають прогноз 1,18 долара за 1 євро в третьому і четвертому кварталі 2020 року.

Як повідомляли "Українські Реалії" наприкінці серпня, НБУ скоротив купівлю валюти на міжбанку у два рази.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро