ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Українські банки зобов'язали публікувати реальні ставки за кредитами. Що це означає

Українські банки зобов'язали публікувати реальні ставки за кредитами. Що це означає

566

Фото: iStock

Відсьогодні, з 1 вересня, запрацювали вимоги до розкриття банками вичерпної інформації про послуги та їх повну вартість для клієнтів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

"Відтепер на вебсайтах та у рекламі банків повинна бути достатня за обсягом, правдива та актуальна інформація про умови депозитів та споживчих кредитів. Їхню вартість, повні витрати клієнта, включені додаткові послуги, спосіб оплати, санкції у випадку невиконання клієнтом умов тощо", — інформує регулятор.

Зазначається, що всі банки повинні розкривати інформацію про споживчі кредити та депозити в єдиному форматі, щоб людині можна було легше порівняти послуги декількох банків.

Також банківські установи мають публікувати реальну річну ставку за кредитом, яка має містити плату за усі додаткові послуги та комісії. "Споживач повинен розуміти загальну суму своїх витрат ще на старті відносин", — зазначили в НБУ.

Згідно з новими правилами, банки повинні чітко публікувати інформацію про санкції у випадку, якщо клієнт не виконує зобов’язання.

Крім того, у рекламі кредиту фінустанови мають вказувати повну річну ставку, максимальну суму кредиту та його строк. А в рекламі депозиту — річну процентну ставку, строк вкладу, валюту та мінімальну суму.

Ці вимоги стосуються телевізійної реклами, радіореклами, реклами на білбордах та на інтернет-банерах. Нові правила стосуються лише реклами конкретних продуктів або послуг для громадян і не розповсюджуються на рекламу послуг для бізнесу та фізичних осіб-підприємців, а також не застосовуються до іміджевої та категорійної реклами банків.

За неналежне розкриття інформації щодо банків застосовуватимуться штрафні санкції від 50 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне порушення.

Нагадаємо, 11 серпня Нацбанк ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про споживчі кредити та депозити в рекламі.

У НБУ також повідомили, що кредитний онлайн-договір з використанням одноразового пароля є рівноцінним звичайному паперовому. 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро