ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,99
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Падіння індексу виробництва базових галузей економіки України уповільнилося майже вдвічі

Падіння індексу виробництва базових галузей економіки України уповільнилося майже вдвічі

297

Фото: FREEPIK

У липні 2020 року падіння індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) уповільнилося до 5,3 % р/р. Це у 1,8 раза менше, ніж у червні.

Про це йдеться в "Макроекономічному та монетарному огляді" Національного банку за серпень 2020 року.

Зазначається, що активне відновлення споживчого попиту на тлі зростання доходів населення та поліпшення споживчих настроїв зумовило прискорення зростання роздрібної торгівлі (до 8,5 % р/р). Додаткову підтримку роздрібній торгівлі, а також харчовій промисловості надавала переорієнтація на внутрішній туризм на тлі збереження обмежень на закордонні подорожі.

"Натомість інвестиційний попит залишався слабким, що стримувало виробництво інвестиційних промислових товарів, зокрема продукції машинобудування", — йдеться в документі.

Втім, у цілому спад у промисловості сповільнився (до 4,2 % р/р) внаслідок поліпшення показників добувної промисловості та енергетики. Надолуження темпів збирання врожаю та краща врожайність ранніх зернових у порівнянні зі стартом збору врожаю зумовило уповільнення спаду у сільському господарстві (до 5,8 % р/р). Обсяги будівництва скоротилися (на 1,1 % р/р) через подальше поглиблення спаду житлового будівництва, зазначили в НБУ.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування НБУ, настрої українського бізнесу дещо покращуються, але песимістичні очікування все ще переважають через продовження адаптивного карантину і четвертий місяць поспіль знаходяться на низькому рівні.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро