ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Рада дала "зелене світло" запуску Бюро економічної безпеки

Рада дала "зелене світло" запуску Бюро економічної безпеки

476
Рада дала Рада дала

Фото: ZIK.ua

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект № 3087-д про створення нового правоохоронного органу — Бюро економічної безпеки.

За відповідний документ проголосували 245 народних обранців,  інформує кореспондент "Українських Реалій". 

Законопроектом пропонується забрати в СБУ повноваження щодо розслідування економічної злочинності.

За пропозицією фінансового комітету Ради, директор Бюро призначатиметься не президентом, як планувалося раніше, а Кабінетом міністрів за поданням конкурсної комісії. Керівник Бюро буде підзвітний Верховній Раді. 

У складі нового правоохоронного органу пропонується створити підрозділ детективів-аналітиків.

Гранична чисельність працівників Бюро становитиме 4 тис. осіб. Працівниками органу будуть державні службовці, що мають спеціальні звання, а також співробітники, які працюватимуть за трудовим договором. Посадовий оклад працівників Бюро пропонується встановити на рівні не менше 20 прожиткових мінімумів.

Крім того, законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 222 "Шахрайство з податком на додану вартість".

Однак деякі нардепи назвали цей документ "безглуздим" та таким, що посилить тиск на бізнес, адже у ньому не прописано, що паралельно буде ліквідований економічний підрозділ СБУ, що має схожі з Бюро функції.

Своєю чергою голова фінансового комітету Данило Гетманцев наголосив, що "цей орган не повинен кошмарити бізнес через перевірки та маски-шоу". "Це орган, який повинен виявляти злочини шляхом аналізу податкової звітності, руху коштів по рахунках, шляхом аналізу відомостей, які є в держави, в реєстрах та інших базах даних", — сказав Гетманцев.

Нагадаємо, раніше Комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту розглянути законопроект № 3087 про Бюро економічної безпеки та альтернативні до нього законопроект № 3087-1 і законопроект № 3087-д.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро