ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Компанії Медведчука постачають російські нафтопродукти до США в обхід санкцій — ЗМІ

Компанії Медведчука постачають російські нафтопродукти до США в обхід санкцій — ЗМІ

827

Фото: liga.net

Попри американські санкції, запроваджені 2014 року проти українського політика й кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, компанії його дружини Оксани Марченко, якими керує сам політик, без проблем постачають до США нафтопродукти зі своїх російських заводів.

Про це йдеться в розслідуванні проекту "Радіо Свобода" "Схеми".

Зазначається, що компанії Марченко-Медведчука постачають нафтопродукти до США через швейцарську фірму, директором якої є росіянин. Згідно з розслідуванням,  Марченко володіє вісьмома танкерами: п’ятьма малими та трьома великими. Малі танкери постачають нафтопродукти з "Новошахтинського заводу нафтопродуктів", розташованого в Ростовській області Росії на великі танкери, які роками стоять у нейтральних водах Чорного моря, на південь від Керченської протоки, а звідти їх забирають судна швейцарської компанії і доставляють до США.

Журналісти виявили принаймні шість випадків доставки нафтопродуктів із "Новошахтинського заводу нафтопродуктів" до США протягом лютого-квітня 2020 року. Нафтопродукти з великих танкерів Марченко-Медведчука забирали кілька танкерів, які доставляли їх у порт Х’юстона, де їх отримувала американська компанія ExxonMobil Sales and Supply LLC — "дочка" однієї з найбільших нафтових корпорацій у світі.

"Продукцію підприємства Медведчука-Марченко ExxonMobil протягом 2020 року отримував неодноразово, траплялося і двічі на місяць. Система Import Genius зафіксувала, що із лютого по квітень "дочірка" ExxonMobil купувала нафтопродукти "новошахти" ще 5 разів", — йдеться в розслідуванні. Водночас зазначається, що ExxonMobil купував нафтопродукти не напряму в заводу Медведчука-Марченко, а через швейцарську компанію NewCoal Trading, яку пов’язують із родиною російського депутата Гліба Хора. Ця швейцарська компанія спеціалізується на продажу вугілля і нафтопродуктів з території колишнього СРСР.

"Таким чином, журналістам програми "Схеми" вдалося встановити, що відома американська корпорація закуповує нафтопродукти із заводу кумів Путіна через швейцарську компанію, яку пов'язують із депутатом Держдуми від "Єдиної Росії", — підсумовують автори розслідування.

Нагадаємо, 9 липня президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Волинь підтвердив, що Медведчук фінансується Росією. Проте у Кремлі заперечили цю інформацію.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро