ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. У Мінекономіки анонсували нові програми іпотеки та кредитування середнього бізнесу

У Мінекономіки анонсували нові програми іпотеки та кредитування середнього бізнесу

593

Фото: LIGA.net

У Кабінеті міністрів готують нові програми кредитування середнього бізнесу, а також розширення програми іпотеки для громадян.

Про це повідомив міністр економіки Ігор Петрашко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає ТСН.

Міністр зазначив, що зараз ставка по іпотеці становить приблизно 10 %, але вона є зависокою і масово не працює. На його думку, щоб іпотечне кредитування запрацювало, треба в достроковій перспективі — 10–15 років — встановити ставку на рівні 3–4 %. "Тоді це буде масово. Це прості розрахунки", — вважає Петрашко.

Він також повідомив, що одним із позитивів державної програми "5-7–9 %" було те, що банки почали кредитувати і конкурувати. "І вже нема ставок 24–25. І не тільки через облікову ставку. А тому що перекредитовуються в інших банках і отримують компенсацію під 0. І в нас приріст, коли ми починали. Якщо на третій місяць було видано 250 мільйонів взагалі в країні, то на липень ми виходили і продовжуємо в районі 800–900 мільйонів в тиждень. Цього недостатньо ще, бо ми хотіли, щоб програма була до 20 мільярдів, але зараз ми вже маємо порядка 6,5. І стабільно 700–800 мільйонів в тиждень. Зараз програма для тих категорій, для яких вона була, працює. Але цього недостатньо", — сказав міністр.

За його словами, у змінах до держбюджету на наступний рік уряд планує розширювати програми кредитування. "Будуть нові програми для середнього бізнесу, бо зараз вона діє тільки для мікро- та малих підприємств із обмеженою компенсацією, розширення на людей іпотеки. Зараз іпотека ринкова в районі 10+ відсотків. Є різні випадки, але це точково. Люди не будуть брати кредити під 10% масово",  заявив Петрашко.

Він навів розрахунок, за яких умов українці можуть почати масово брати іпотечні кредити. "Простий розрахунок показує: середня зарплата 10 тисяч гривень, сім'я заробляє десь 16–17 тисяч (середній дохід). Для того , щоб квартиру 40–45 тисяч доларів, яка є середня по Україні, кредит під 3 % каже, що сім'я буде оплачувати в районі 7–8 тисяч гривень з розрахунку 10+ років амортизації. Тоді будуть брати. Якщо буде більше 8 тисяч гривень обслуговування, це проценти і тіло, кредит на іпотеку масово не будуть брати. Для того, що нам вернутися в 2007 рік, коли іпотека в валюту переведена на гривні становила в рік 200 мільярдів гривень в теперішньому еквіваленті. Про таке ми можемо тільки мріяти. Але зараз це потихеньку закладаємо в наступні періоди, щоб у 2021 році пішли масові кредитування", — сказав очільник Мінекономіки.

Нагадаємо, 2 вересня президент Володимир Зеленський повідомив про плани влади надати українцям можливість отримувати іпотеку під 7 %.

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро