ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,30
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. На Херсонщині з’являться перші індустріальні парки

На Херсонщині з’являться перші індустріальні парки

766

Фото: proskuriv.khm.gov.ua

У Херсонській області розглядають можливість будівництва перших в регіоні індустріальних парків (ІП).

Про це повідомив Валерій Кирилко — керівник компанії EVON Group, яка спеціалізується на розвитку ІП, інформують "Українські Реалії". 

"Херсон — єдина область Україні, в якій досі не зареєстровано жодного індустріального парку... Ми хочемо цю ситуацію змінити, тому що розподіл майданчиків для індустріальних парків для зовнішніх і внутрішніх інвесторів повинен бути рівномірним по всій країні. Наприклад, якщо іноземний чи український великий виробник захоче розмістити своє виробництво в Херсонській області, то йому доведеться задовольнятися пустими майданчиками або старими промисловими зонами, які не завжди підходять для нових виробництв", — розповів Кирилко.

Він також вказав на досвід сусідів України — Польщі, Словаччини, а також Туреччини, які залучили мільярди доларів інвестицій шляхом розвитку ІП. "Сама ідея індустріальних парків — це стимулювання економіки регіонів, залучення значних інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення податкових надходжень", — додав експерт.

За його словами, індустріальні парки створюються на двох типах майданчиків — на пустій земельній ділянці площею від 15 до 700 га або на території недіючих промислових зон, які підлягають реновації. 

Крім того, Кирилко повідомив, що наразі у Верховній Раді перебувають зареєстровані законопроекти № 3724 і № 3725 про фіскальні пільги для індустріальних парків. "Ми чекаємо на їх розгляд найближчим часом, адже прийняття цих стимулів дасть можливість Україні вплинути на ситуацію, що склалася, через рішуче використання дієвих інструментів економічного та промислового розвитку і застосування різноманітних заходів для їх стимулювання, створення екосистеми для запровадження інновацій, розвиток середнього і малого інноваційного бізнесу, для задоволення власних потреб і потужного експорту", — заявили в EVON Group.

Нагадаємо, в Україні розробили інтерактивну мапу індустріальних парків.

Згідно з реєстром Мінекономіки, сьогодні в Україні існує 66 індустріальних парків. З них 43 парки занесені до вказаного реєстру, 11 — не занесені до нього, ще 13 парків знаходяться в розробці EVON.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро